5 důvodů, kvůli kterým nemáte chuť na sex po narození dítěte

12. Listopadu 2018
Za jakých okolností jsou ženy nejvíce vzrušené?
Zdroj pinterest
Sex po porodu je rozhodně diskutovaným tématem. Někomu nedělá problém vrátit se k této aktivitě po šestinedělí anebo i trochu dřív, jiné z nás odloží sex i na pěkných pár měsíců.

Proč tomu tak je? Důvodů je hned několik.

1. Vyčerpání

Není na tom nic složitého, probdělé noci a stres ze strachu o dítě udělají s chutí na sex své. To, co bylo dříve zábavným večerním programem, je nyní nepředstavitelnou námahou.

2. Psychika

Psychika dělá své, obzvlášť po těžkých a dlouhých porodech. Ženy se pak drží zpět déle. Jednak dopřávají své vagíně dostatečně dlouhou rekonvalescenci, jednak jde i o přirozenou obranu těla.

Možná si to žádná z nás neuvědomujeme, ale ohrožujeme své zdraví.
Instagram

3. Sebevědomí na bodu mrazu

Vždyť jsme právě přivedli muži na svět milované dítě, tak se očekává, že nebudeme mít zrovna postavu modelky. Jenže v dnešním „dokonalém“ světě už ženy zapomněly brát se takové, jaké jsou, a tak to některým po porodu se sebepřijetím trvá trochu déle.

4. Absence sexuální touhy

Během těhotenství, porodu i šestinedělí dojte k velkým hormonálním změnám, což u někoho může vyvolat i pokles sexuálního chtíče. Někdo to zvládne sám, jiný musí na pomoc k odborníkovi.

Jejich tělo není dokonalé, ale za to získaly to nejcennější - miminko.
Instagram

5. Jizvy na těle i na duši

Mnoho žen zažije u porodu šok, zklamání, bolest a špatné zacházení. I proto je důležité dbát na výběr porodnice i osob u porodu, kteří vám zážitek mohou zpříjemnit. Pokud žena zažije nějaké trauma, je potřeba dát jí dostatek času na jeho zpracování. Snížená sexuální aktivita je totiž pouhým přirozeným vyústění, které není ovšem trvalé.

(kri)

Témata: sex , porod , dítě , rodina , vztah

Diskuze

reklama