5 nejčastějších chyb novopečených rodičů: Vyvarujte se jich!

13. Února 2018
Potřebujete doplnit energii?
Zdroj facebook
Chybovat je lidské a při výchově i naprosto nevyhnutelné. Pokud jsme se stali novopečenými rodiči, musíte se rozkoukat. Jaké chyby jsou u rodičů začátečníků nejčastější?

Najednou se to stalo, jedete z porodnice a domů si přivážíte nového člena rodiny. I přes devítiměsíční teoretickou přípravu najednou zjišťujete, že nevíte nic. Teprve se učíte svému dítěti porozumět a nějakou dobu to potrvá. Jaké chyby dělají noví rodiče nejčastěji?

Oblečení pro miminko
Pixabay

1. Dávají miminko do špatné spánkové polohy

Výzkumy prokázaly, že ukládání dětí na bříško zvyšuje riziko SIDS (z angl. Sudden infant death syndrome), tedy syndrom náhlého úmrtí kojence. Děťátku bude tedy nejlépe na zádech anebo na boku a určitě je důležité, aby bylo první týdny bylo zavinuté. To mu totiž dodá teplo a pocit bezpečí.

2. Miminko na krmení nebudíme

Názory se různí, ovšem pravdou je, že v prvních týdnech by mělo miminko jíst pravidelně každé 2-3 hodiny ať spí, nebo ne. Nejde totiž jen o jeho hlad a žízeň, ale i o správné spouštění laktace. Zpočátku byste se tedy měli obrnit a takhle pravidelně vstávat i v noci.

Rodí se stále větší miminka.
instagram

3. Místo kočárku autosedačka

Je to praktické, když můžete autosedačku pohodlně napnout na kočárek a s dítětem tak zbytečně nemanipulovat při vyndávání ze sedačky. Toto nošení ovšem miminku neprospívá. Mimo špatný vývoj zad může nastat i špatná stimulace, jelikož se dítě nemůže správně hýbat.

4. Nesprávná teplota v místnosti

Teplota se u novorozenců dost řeší. Miminko je totiž náchylné k prochladnutí, které by přivolalo další komplikace. To ovšem neznamená, že tou správnou cestou je žít v přetopených domovech. V místnosti by mělo být cca 22 stupňů Celsia.

Každá z vás se asi těší na první noc, kdy dítě spí.
facebook

5. Podceňování odříhnutí

Je velmi důležité, aby si miminko po jídle odříhlo. I když to někdy může zabrat několik desítek minut, existují polohy, který vám to usnadní. Pokud totiž položíte do postýlky neodříhnuté miminko, pravděpodobně se po půl hodině vzbudí pláčem a jeho utěšení bude mnohem složitější. Jeho bříško bude totiž plné plynů.

(kri)

 

 

Témata: rodičovství , děti , chyby , rady

Diskuze

reklama