5 nejčastějších rodičovských lží: Najdete se v nich?

7. Ledna 2019
Občas těm dětem kvůli jejich ochraně zalhat musíte.
Zdroj Instagram
Když jsme byly malé děti, rodiče nás učili, že lhát se nemá. Přitom nás sami pořádně balamutili a v podstatných věcech opravdu zalhali. Děláte stejné chyby jako vaši rodiče?

 

1. Děti nosí čáp

Snad každý rodič si láme hlavu se zvídavými otázkami svých ratolestí ohledně příchodu miminek na svět. Samozřejmě tomu nevinnému děťátku nechcete říct pravdu, protože by to stejně ještě nepochopilo. Ale připravte se, že s příchodem do školy se bude dozvídat všechny možné teorie, jak se vlastně narodil.

2. Ježíšek

Na jednu stranu je to krásná lež, která dělá dětem rok co rok tu největší radost, když od Ježíška najdou pod stromečkem dárečky. Na druhou stranu je to pak o to větší zklamání, když ratolesti děti ve školce jen tak mimo řečí oznámí, že vlastně žádný Ježíšek neexistuje a dárky nosí rodiče.

Občas těm dětem kvůli jejich ochraně zalhat musíte.
Instagram

3. Neboj, to nebolí

Také hodně častá lež, když jdou rodiče s dítětem k doktorovi. Samozřejmě to myslí dobře, nechtějí svého potomka stresovat předem, ale v tomto případě by možná bylo lepší nelhat. A prostě říct, že třeba injekce trošku štípne. Tím předejdete odporu k lékařům a také vám budou pak děti více věřit.

4. Spinkej, já už jdu taky spát

Většina rodičů by dala cokoliv za to, kdyby jejich malé robátko už konečně zahnali do peřin. Jenže mnoho z nás moc dobře ví, že je to občas velká alchymie uspat dítě a nestrávit nad tím dvě hodiny. Proto se každá malá lež hodí, abychom pak mohli aspoň na chvíli vydechnout.

5. Tu čokoládu někdo snědl

Taky jste typ rodiče, který nenápadně dětem ujídá sladkosti? Jenže pak si toho dítě všimne a ptá se po tom sladkém, které ještě před chvíli leželo na stole. Jelikož se většina nechce přiznat ke své malé neřesti, tak to raději svede na někoho jiného.

(luc)

Diskuze

reklama