5 největších mýtů ohledně dětského uspávání. Tohle překvapí i zkušené matky!

13. Září 2018
Dítě by mělo spát pravidelně a nemělo by usínat unavené.
Zdroj Knoflikarky.cz
Spánek je rozhodně diskutovaným tématem, které se stává aktuálním hned v prvních dnech života dítěte. Ovšem ani následující měsíce se debatám ohledně nočního života/neživota nevyhnete.

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste řešila, jak dlouho vaše miminko spí a kolikrát v noci se vzbudí? Anebo je to pro vás denním chlebem a spánek je zrovna tématem číslo jedna, které řešíte? Přinášíme vám pět největších mýtů ohledně dětského usínání. Třeba zjistíte, že žijete v jejich zajetí.

Pojďte s námi zavzpomínat na svá miminka.
facebook

1. Když bude večer miminko pořádně unavené, bude spát jako dudek

Naopak platí, že čím lépe dítě spí přes den, tím klidnější noc vás čeká. Přetažené miminko je téměř nemožné uspat a bude vás to stát víc sil, než si vůbec myslíte. Proto vytvořte dítěti takový rytmus dne, ve kterém se bude perfektně orientovat.

Jste režimová maminka nebo vše necháváte na pocitech děťátka?
facebook

2. Ticho je pro spánek nezbytné

Asi si myslíte, že klid a tma jsou naprosto nezbytné pro to, aby vaše miminko mohlo usnout. Ovšem pokud ho to takto naučíte, budete se muset doma pomalu vznášet pokaždé, když bude vaše dítě usínat. Večer klid dodržujte, ovšem přes den hluk nijak nekorigujte.

Právě si užíváte jednu probdělou noc za druhou?
facebook

3. Na rituály je času dost

Právě naopak, na ty není brzo nikdy a hned od příchodu z porodnice byste s nimi měla začít. Pravidelné koupání, mazlení, oblékání do pyžama, zpívání, to všechno jsou chvíle, které budou dítěti připomínat, že je čas jít spát.

4. S maminkou v zádech se bude usínat lépe

Tak to je také jeden z omylů. Ze začátku je možná velmi roztomilé a láskyplné hladit miminko po hlavičce a čekat, dokud neusne, ovšem upletete si na sebe bič. Tyto naučené rituály se pak opravdu dlouho odbourávají a trpíte jak vy, tak vaše dítě.

Za spánek by vraždila snad každá miminka.
Instagram

5. S hračkou to půjde snáz

Možná si myslíte, že s oblíbenou hračkou, světélky na zdi a podobnými „zlepšováky“ se bude vašemu dítěti spát mnohem lépe. Opak je pravdou: dítě si bude dlouhou dobu hrát a pozorovat ornamenty na zdi, tak se těmto věcem raději vyhněte.

(kri)

 

 

Diskuze

reklama