5 věcí, které vás po porodu mohou vykolejit

13. Února 2018
Nepanikařte.
Zdroj instagram
Čekáte své první dítě a vůbec si neumíte představit, co nastane po porodu? Pak vám to trochu přiblížíme. Těchto 5 věcí se vám pravděpodobně stane.

Příchod dítěte na svět je složitý děj, který porodem rozhodně nekončí. Těžké chvíle vás budou čekat nejen u něj, ale i v době šestinedělí. Odměnou vám ovšem bude prcek, který vám to v průběhu života několikanásobně vrátí.

Jako těhotná máte spoustu pracovních výhod.
instagram

Co vás patrně zaskočí?

1. Žhavé noci

První rok se patrně moc nevyspíte. Nejenže budete vstávat ke svému dítěti, je dost možné, že vás bude trápit i horko a pocení. Jde o to, že se musí normalizovat hormony v těle a vy se musíte zbavit přebytečné vody. Snažte se ovšem neprochladnout, to by vám na složitý začátek rozhodně nepomohlo.

2. Prsa citlivější než kdy předtím

Tomu se nevyhnete. Prsa budou natékat a bolet. Než přijdete na správnou techniku kojení, užijí si i vaše bradavky. Rozhodně se nevzdávejte, brzo tyto komplikace odezní.

Ne každá maminka může spokojeně kojit.

3. Bolest břicha

I když už máte celý porod za sebou, roztažená děloha se musí zpět zavinout, a to prostě bolí. Pokud tedy zejména při kojení cítíte něco jako kontrakce, můžete zůstat v klidu, neděje se nic neobvyklého.

4. Stále budete vypadat jako těhotná

Tím, že porodíte, se vaše břicho nijak nezmění. Návrat k působní váze bude nějakou chvíli trvat a návrat k původní podobě si budete muset vydřít v posilovně.

Důležité je zůstat v klidu.
instagram

5. Nával štěstí nepřišel

I to je normální a vy se tím nemusíte znepokojovat. Spadla jste do naprosto nové role, ve které se musíte zorientovat a rozkoukat se. Je tedy pochopitelné, že se najednou stáhnete a budete se cítit nejlépe bez přítomnosti lidí. Přátelé si holt budou muset na svou návštěvu chvíli počkat.

(kri)

Témata: porod , rodičovství , mléko , prsa , emoce

Diskuze

reklama