Čtyři rady, jak být pro partnera přitažlivá i na mateřské

Příchod miminka zatočí i vztahem s pevnými základy.
S narozením miminka přicházejí krásné mateřské povinnosti, ale do pozadí se dostává váš partnerský život. Je to samozřejmě přirozené, protože se s miminkem musíte sžít, a hlavně už nezbývá energie po celém hektickém dnu na nějaké milostné hrátky.

Muži sice chápou, že se teď ocitli na druhé koleji, ale pozor, nenechávejte je tam příliš dlouho, aby si zrovna ten váš nenašel nějakou bokovku pro rozptýlení. Občas mu ukažte, že je to pořád ten váš jedinečný miláček – pan Božský, na kterém vám záleží a jenž vás pořád přitahuje.

Ale jak na to?

1. Starejte se o sebe

Každá z nás, které dalo miminko pořádně zabrat, se po prvních probdělých nocí proměnila ve svou vlastní „kreaturu“ s takovými kruhy pod očima, že by je už žádný plastický chirurg nespravil. Ale když se z narození potomka alespoň trochu oklepete, tak se nezanedbávejte. Když jdete ven, použijte přinejmenším řasenku, myslete na to, co si na sebe oblékáte. Vytahané tepláky a mikina nejsou přespříliš přitažlivé. Jednou za čas si zajděte ke kadeřníkovi nebo na kosmetiku. Hezky se oblečte, aby váš muž viděl, že jste to stále vy. Ta, do které se zamiloval.

2. Běžte si zacvičit

Možná si teď klepete na čelo, že se autorka tohoto příspěvku nejspíš zbláznila. Kde máte asi vzít energii na to jít cvičit? Já sama jsem začala s pohybem, když malému byly tři měsíce. Do té doby jsem aspoň hodně chodila na procházky a kila šla dolů. A pak jsem se zařekla, že už nechci být povolená, nemohla jsem se na sebe podívat do zrcadla, nechtěla jsem se před partnerem svléknout. Ale sport vám nedodá jen endorfiny a energii do budoucna, ale hlavně zpět získáte ztracené sebevědomí. Uvidíte, jak na vás pak muž bude pohlížet s obdivem, že chcete vypadat dobře a daří se vám to. To za to stojí: zakousnout se a pustit se kupříkladu do jógy nebo cvičení metodou Pilates.

3. Choďte na rande

Ne, opravdu vás tady nenavádím, abyste chodila za někým jiným, abyste zahýbala. Myslím tím, abyste si s partnerem stanovili jeden den v týdnu, kdy si třeba ob týden zajistíte hlídání a vyjdete si na schůzku jako v době, kdy jste byli bezdětní. Navštivte restauraci, jděte do kina nebo prostě jen tak na procházku. Ale hlavně dejte muži najevo, že vám na něm pořád záleží a stále jste to vy, že je to o vás dvou. Ale nemějte výčitky, když se chcete bavit i bez něj.

4. Kupte si něco hezkého na sebe

Možná jste ještě nezhubla všechna poporodní kila, ovšem to nevadí. Vyrazte si do obchodu a udělejte si radost nějakým hezkým trikem, sukní či šaty. Něčím, v čem víte, že se partnerovi budete líbit a on bude koukat, jakou má vedle sebe stále „šťabajznu“, nikoli umaštěnou maminu od dítěte, jež rezignovala sama na sebe. Hlavně, abyste se v novém oblečení cítily vy samy dobře. Pak se to propíše do vašeho obličeje, budete zářit, a nejen váš muž, nýbrž i ostatní pánové se za vámi rádi otočí. Musíte se i na mateřské trochu rozmazlovat. A když na to nemáte dostatek peněz, tak si kupte něco z druhé ruky. Vždyť i tam najdete spousty hezkých kousků.

(luc)

 

Diskuze

reklama