Dudlík: Jaký je pro vaše miminko nejlepší?

Možná si říkáte, že dudlík ani potřebovat nebudete. Nejste přeci taková ta matka, která ho bude urputně miminku nutit při každém pobreknutí. Nenechte ale nic náhodě a raději mějte jeden pro jistotu u sebe. Jaký typ vlastně ale vybrat?

Dudlík (neboli šidítko) by pro jistotu neměl chybět v žádné rodině, kde očekávají narození malého miminka. Možná jste si dali předsevzetí, že ho dítěti nebudete nutit, ovšem věřte, že po první „prořvané“ noci budete zkoušet všechno, abyste se aspoň na chvíli vyspali. A takový správný dudlík, který si děťátko oblíbí, je jako malý zázrak. Může vás dostat z hodně zapeklitých situacích, kdy prcek nechce spát, anebo řve, jako byste ho na nože brali.

Raději u sebe mějte alespoň jeden nebo dva pro jistotu, že by bylo nejhůř a vy se jste se ocitla na pokraji psychického zhroucení. Proto vám poradíme, jaký typ šidítka je pro vaše dítě nejlepší. Ono je totiž tolik druhů, až vám z toho může jít hlava kolem.

1. Velikost

První, co byste na dudlíku měli sledovat, je určitě jeho velikost. Pozorně si přečtěte návod, kde je napsáno, pro jaký věk dítěte je šidítko určeno. Ta totiž bývají často rozlišena podle měsíců.

2. Silikon, nebo kaučuk?

To je nejčastější otázka, kterou si rodiče při výběru dudlíku pokládají. Jedny dudlíky jsou totiž průhledné (silikonové) a druhé mají žlutohnědé zabarvení (kaučukové). Jaký je pro dítě vhodný? Ono si většinou ale miminko „řekne“ samo, který mu vyhovuje víc. Proto odborníci radí nekupovat velkou zásobu předem, ale raději jen jeden silikonový a jeden kaučukový. Každé dítě je totiž jiné a také mu chutná jiný dudlík. Abyste tedy nenakoupili jen jeden druh a pak neplakali nad výdělkem. Počkejte až do narození dítěte a zkoušejte, které šidítko mu nakonec „sedne“.

3. Obyčejný, nebo ortodontický (anatomický)?

Samozřejmě pro své miminko chcete jen to nejlepší, proto byste mu neradi uškodili i takovou věcičkou, jakou je dudlík. Jsou totiž mýty o tom, že by mu mohl zničit zoubky. Co je na tom pravdy? Odborníci se shodují, že je to ve finále jedno. Všichni jsme vyrostli na obyčejných šidítkách a z nikoho se nestal „pizizubka“. Jde spíš o reklamní tah, jak z rodičů vyvábit co nejvíce peněz. Ale jestli chcete mít klid na duši, tak mu tento speciální kupte. Jestli mu teda nebude víc chutnat obyčejný ve tvaru kapky, tzv. kytička, na které jsme všichni vyrostli.

 

(luc)

Diskuze

reklama