Existuje pro rodičovství ideální věk? Mládí má dost sil. Zralost zase potřebné zkušenosti

5. Dubna 2018
Vážně je vět v rodičovství tak důležitý?
Zdroj instagram
V kolika letech jste měli své první dítě anebo v kolika letech si myslíte, že je ten správný čas? Je právě toto číslo pro úspěšnost rodičovství rozhodující a může ovlivnit vývoj dítěte?

Asi jste se už někdy zamysleli nad tím, kdy je ten správný čas na to založit rodinu. Pojďme se podívat, zdali věk rodičů hraje ve výchově a vývoji dítěte nějakou roli.

  • 1. Věk je jen číslo

Nic jako ideální věk neexistuje.

Je ovšem pravdou, že zdravotníci se shodují na ideálním věku pro početí (mezi 20 až 25 rokem u žen). To je ovšem v dnešní době trochu nemoderní a urychlené. Není ale pravdou, že maminky starší 25 let by byly horší než ty mladé.

Děti si kroužky vyloženě užívají
http://jumpbunch.com

  • 2. Starší otec = větší riziko vývojových vad

Vědci v USA mají jasno. Starší tatínkové by si měli dalšího potomka rozmyslet. Jejich děti mají nižší výsledky u všech typů testů, což se u věku matky nepotvrdilo. Časopis Nature zase zveřejnil studii, podle které děti starších otců mají větší možnost mít poruchy autistického spektra.

Máte doma malého nezbedníka?
instagram

  • 3. Problémy mladých maminek

Studie se také zabývaly zdravotními problémy dětí maminek mladších 25 let. A výsledek? Tyto děti se rodí s horšími váhovými parametry a mají tak vyšší riziko vzniku obezity. Dále děti mladých maminek častěji trpí nižší sebedůvěrou, psychickými problémy nebo poruchami chování.

Nebojte se, že byste oblékání miminka nezvládla.
Instagram

  • 4. Geny nejsou vše

Nedávejte pouze na to, co do vínku dostane dítě z pohledu genetiky. Emoce, společné zážitky a porozumění je to, co tvoří pevné a láskyplné vztahy.

Je tedy úplně jedno, kolik vám je let a kolik máte zkušeností, jde o to, kolik úsilí a času jste svému drobečkovi ochotni obětovat.

Než se podělíte se světem o tu radostnou zprávu, tak zapřemýšlejte.
Instagram

(kri)


 

 

 

 

Témata: rodičovství , děti , věk , rodina

Diskuze

reklama