Hurá, chodíme: Na co v období prvních krůčků dávat pozor?

Buďte obezřetní a pozorní.
Zdroj facebook
A je to tady, kolem prvního roka života našich dětí nastává velká změna, začínají pomalu, ale jistě chodit. Náš život se neuvěřitelně zrychlí a naše oči přestanou stíhat. Na co si dát v tomto období ten největší pozor?

Významný okamžik v životě rodičů i dětí jsou rozhodně první krůčky, na které netrpělivě čekáme. Dost možná máte pocit, že s chodícím dítětem začne být svět jednodušší a dítě samostatnější, ovšem opak je pravdou. Zde je ovšem pár postřehů.

1. Chrániče rohů

Pokud jste je ještě nenalepila na každý ostrý roh, rozhodně s tím neotálejte. Pády spojené s prvními krůčky bývají nekontrolovatelné a nebezpečné.

2. Kvalitní boty

Pokud má dítě k chůzi již náznaky, je potřeba pořídit mu kvalitní obuv, ve které se mu bude chodit jedna radost. V nekvalitní obuvy totiž ničí nejen své nohy, ale také musí do chůze dát mnohem větší úsilí.

Při výběru rozhodně nešetřete na penězích.
instagram

3. Vodítko

Ano, slyšíte dobře. Existují speciální vodítka pro děti.

4. Pozor na pády

Tyto pády jsou opravdu velmi nekontrolovatelné a poměrně bolestivé. Přestože se jim rozhodně nevyhnete, snažte se je alespoň minimalizovat pozorností a předvídavostí.

Kdy jste s vaším miminkem prožívali první krůčky?
facebook

5. Žádné nucení

Pokud vás stresují kamarádky s chodícími dětmi, rozhodně se tím nenechte strhnout; dítě si musí na pohyb přijít samo, jakýkoli nátlak by mu mohl pouze uškodit.

(kri)

Diskuze

reklama