Jak a podle čeho dítě obléct do mrazu?

26. Února 2018
Peskují vás babičky, že má vaše dítě studené ruce, tváře červené od mrazu, a tím vás jenom stresují? Samozřejmě, starostliví prarodiče hodně často přehánějí, ale zase se nesmí nic podceňovat. Přeci jen byste nechtěli, aby se vaše miminko trápilo zimou.

Uvědomte si, že ruce, nos, a i tvářičky jsou o něco chladnější, když jsou vystaveny přímé zimě. Tato místa jsou méně prokrvená. Tělo má tendenci přesouvat krev z periferních částí k životně důležitým orgánům. Proto je přirozené, že právě končetiny, nos či tváře mohou být studenější.

Nebojte se, že byste oblékání miminka nezvládla.
Instagram

Odborníci doporučují zajišťovat komfort děťátka podle teploty jeho zátylku:

Když má ruce chladné, ale zátylek je teplý, znamená to, že váš strach byl neoprávněný a vašemu miminku je příjemné teplíčko. Jestli je jeho zátylek zapocený, zamyslete se nad vrstvením oblečení, měli byste v něčem raději ubrat.

Přehřívání také není zrovna nejlepším předpokladem pro dlouhé procházky v mrazu. Pak bude dítě ve větší nepohodě, než kdyby mu byla zima. Může být podrážděné, začervenalé, mohou se mu dělat potničky. Chce to správné vrstvení oblečení vychytat. 

(luc)

Diskuze

reklama