Je vaše dítě zakřiknuté? 5 zásad, kterými mu posílíte sebevědomí

25. Listopadu 2017
Poruchy učení zamotají hlavu nejenom dětem, ale i rodičům
Zdroj Profimedia.com
Potřebujete ve svém dítěti probudit trochu průbojnosti a sebevědomí? Nechcete, aby sedělo v koutě a ostýchalo se? Začněte dodržovat těchto 5 zásad.

Pokud chcete mít šťastné a samostatné dítě, bez sebevědomí to nepůjde. Někdy jsme na vině my, jindy vrstevníci, kteří dítě dokáží dokonale srazit. Jak sebevědomí probudit?

Nesnáší vaše dítě jízdu autem?
facebook

1. Podporujte ho

Má vaše dítě nějaké sny? Je na nějakou činnost talentované? Pak ho v jeho snech a talentu rozhodně podpořte a veďte ho tímto správným směrem. Pomůžete mu tím, začne si věřit.

2. Moc pomoci škodí

Nebuďte úzkostlivá matka, která i desetiletému klukovi před školou utře nudli. Nechte své dítě, je pro něj důležité být samostatné, když bude potřebovat, o pomoc si rádo řekne.

Je pro vás jízda autem noční můrou?
instagram

3. Projevte radost z jeho sebedůvěry

Pokud u dítěte ucítíte náznak sebevědomí, dejte to dostatečně najevo a pochvalte ho.

Kýčové dárky udělají dětem tu největší radost.
instagram

4. Buďte si rovni

Samozřejmě jste rodič a dítě vás musí respektovat, ale snažte se s ním bavit jako se sobě rovným. Pokud po něm vyžadujete například slovíčka prosím a děkuji, měli byste je sami v komunikaci s ním používat.

5. Nikdy dítě nesnižujte

Často je to těžké, ale nemusíte hned křičet, když dítě přinese pětku, když rozbije skleničku nebo si ušpiní právě oblečené bílé tričko. Snažte se zareagovat pozitivně a dítě zbytečně nesnižovat.

Rodiče mají o potřebných dárkách většinou jinou představu.
instagram

(kri)

Témata: dítě , sebevědomí , rady , tipy

Diskuze

reklama