Jste těhotná? Nenechte si radost zkazit „ranními“ nevolnostmi

Bohužel nevolnostmi na začátku těhotenství trpí většina žen.
Toužila jste po miminku a teď se vám sen splnil dvěma čárkami na těhotenském testu? Je to teprve začátek dlouhé cesty, než své děťátko budete držet v náručí. Bohužel radost u většiny žen vystřídají nevolnosti, které se dají přirovnat k hodně špatné, a hlavně nikdy nekončící kocovině, kdy jste častěji na záchodě než ve své posteli.

Jenže to je daň za radostné chvíle; pro tělo začíná silný a namáhavý proces, který na začátku nejvíce odnáší kvůli nadměrným hormonům žaludek.

Najde se sice pár šťastných žen, kterých se ranní nevolnosti netýkají, ale bohužel většina nastávajících maminek si nejdříve prošla tímto peklem. „Nechápu, proč se tomu říká ranní nevolnost, když většinou trpíme celý den a někdy je to nejhorší večer, kdy nejste schopná se převalit na druhý bok bez toho, aniž byste nevyprázdnila žaludek,“ směje se dnes už šťastná maminka Veronika Soukupová.

Prostě termín „nejkrásnější období ženy“ musel zavést muž, který si tímto „děsivým“ procesem neprošel. Ale máme pro vás dobrou zprávu. Tyto hrozivé stavy se dají aspoň částečně zmírnit. Samozřejmě vám poradíme jak.

1. Homeopatika

Jakmile pocítíte, že těhotenství nebude procházka růžovým sadem, běžte do lékárny, nebo pošlete svého partnera pro velmi účinná homeopatika, která váš žaludek zklidní. Jsou přímo určena pro těhotné ženy s těmito problémy a pár kuliček vám uleví od nepříjemného pocitu na zvracení. Psychosomatika funguje!

2. Zázvorová lízátka

Chápu, že jste možná ve fázi, kdy nemůžete pozřít vůbec nic. Měla jsem v prvním trimestru to samé; kdy jsem se na jídlo jen podívala, mohla jsem běžet k míse. Ale zkuste překonat prvotní odpor a dejte si zázvorové lízátko. Už po chvíli pocítíte, jak se vašemu žaludku uleví.

3. Hlavně žádné parfémy

Jakékoliv pachové vjemy vám nedělají dobře, ale to bude muset pochopit i váš partner. Zakažte na dobu neurčitou i jemu různé deodoranty, voňavé sprchové gely a cokoliv, co by mohlo váš žaludek ještě více podráždit. Prostě se teď budete muset naučit žít jen se svým pižmem. Ale za tu úlevu to stojí.

4. Těhotenské čaje

Zkuste přesně jako při kocovině (po lžičkách) pít čaj určený přímo pro těhotné ženy. Momentálně žádné bylinky na žaludek nemůžete, tak se spokojte aspoň s těmito. Sice nemají převratnou chuť, ale teď nejde o požitek, ale o výsledek. Když vám v minulosti bylo špatně od žaludku, taky jste se pokoušela dostat do sebe aspoň tekutiny. Teď je to to samé až na to, že nejste nemocná, ale těhotná.

5. Cukr

Možná jste si říkala, že se bojíte kil navíc, že se nebudete ládovat. Jenže teď cukr potřebujete víc než kdy jindy. Nejenže je to rychlá energie při návalech únavy, ale hlavně takové sušenky dělají dobře na žaludek a při vstávání se vám nebude motat hlava. Při nevolnostech kašlete na předsevzetí a bez výčitek se klidně od rána do večera ládujte sladkým. Na váš podrážděný trávící systém má blahodárné účinky.

(luc)

Diskuze

reklama