Má vaše děťátko horečku? Nepanikařte, tady jsou 4 rady, jak s ní zatočit

23. Listopadu 2017
Horečka rodiče většinou dost vyděsí.
Zdroj Instagram
U malých dětí se často stává, že se jejich teplota přehoupne i přes 39 stupňů, což u dospělých jedinců vyvolá záchvat paniky, že se děje něco špatného. Ale u miminek od tří měsíců výš to není nic tragického, ale celkem častý jev, který ale dokáže pořádně pocuchat nervy rodičům.

U dětí může zničehonic nastat, že jsou rozpálené jako kamna. Teploměr ukazuje 39 stupňů a výše, ale vám připadá, že kromě potu se u prcka nic neděje? Ono tomu tak i většinou je. Je to obranný mechanismus těla, když se s něčím potýká. Ale u dětí horečka ustupuje hodně rychle. I dětský lékaři doporučují nepanikařit. Tady máte rady, které vám doporučí i každý pediatr. Kdyby ale horečka neustoupila do dalšího dne, tak lékaře radši vyhledejte.

  • Panadol pro děti

Vím, že jste se zuby nehty bránila tomu, abyste vašemu mrňouskovi podávala jakékoliv léky. Ale uvědomte si, že to do něj nebudete prát horem dolem několik dní, ale jen v den, kdy se u něj horečka objeví. A hlavně myslete na to, jak svému miminku ulevíte.

Tento lék se podává buď ve formě tablet, ale doporučuje se spíš ve formě gelu, který dítě vypije. Je sladký, takže dětem chutná.

  • Nurofen pro děti

Dalším účinným lékem je zajisté Nurofen ve formě čípků. Dost často se stává, že dítě protestuje a nechce spolknout gel či prášek, takže nastupuje jiná varianta. Dáte mu ho přímo do zadečku. Rychle se vstřebá a horečka by měla ustoupit během pár desítek minut.

  • Zábal

Hodně rodičů doporučuje na vysokou teplotu ledový zábal. Snad každý z nás si také pamatujeme, jak nás rodiče před lety balili do studených prostěradel či ledových punčoch. Ale doktoři varují, že ne vždycky to může pomoci. Nesmí se použít, když má dítě zimnici a mramorovou kůži. Uchylte se k němu jedině, když je dítě horké a rozpálené.

  • Bylinky

Naše babičky měly na horečky různé recepty. Před lety nebyly žádné účinné léky, takže si musely poradit samy. A dodnes nedají dopustit na bylinky. A o kterých je přesně řeč? Především o listy bezu a lípy. Zde pro vás máme účinný recept:

 

Potřebujeme: 1 díl květu lípy a 1 díl květu bezu
Postup: Bylinky promícháme, čaj si připravíme tak, že 1 polévkovou lžíci směsi přelijeme půl litrem vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Pak přecedíme, nalijeme do termosky a popíjíme. Můžeme přisladit medem.

(luc)

 

Témata: horečka , miminko , dítě , strach , léky , rodiče

Diskuze

reklama