Máte cizí příjmení a čekáte miminko? Víme, jaké jméno mu zvolit, aby nemělo zkažený život

3. Března 2018
Lámete si hlavu s tím, jak pojmenovat své děťátko?
Zdroj instagram
Určitě jste už byli v situaci, kdy se vám představil člověk, jehož jméno dohromady s příjmením doslova trhalo uši. Pokud máte cizí příjmení, ale cizím jménům moc nefandíte, poradíme vám.

Toužíte po tom, aby se váš potomek jmenoval tak trochu exoticky? Pak byste jako soudní rodiče měli mít na paměti, že Jennifer Nováková se posměškům nevyhne. Asi lepší situace nastává v momentě, kdy máte cizí příjmení, a úkolem je tedy vybrat vhodné jméno. Nejenže můžete vybrat jakoukoli exotiku, cizí příjmení často snese i český ekvivalent jména.

Hraní venku jim pomůže i v rozvoji motoriky a různých dovedností.
Instagram

Vyhnout byste se ovšem rozhodně měli písmenům č, ř, š, ž a vhodné nejsou často ani písmena s čárkou. Pamatujte na to, že jméno s příjmením by mělo být v symbióze, znít hezky a nebýt složité na vyslovení. 

Zde je pár tipů pro jména hodící se k cizímu příjmení:

  • Holčičky

 

 Anna, Alice, Aneta, Daniela, Dita, Dominika, Elena, Ema, Eva, Gabriela, Gita, Hana, Heda, Jana, Johana, Julie, Kamila, Klaudie, Kristýna, Laura, Leona, Lucie, Linda, Marika, Nela, Nina, Nora, Sabina, Sandra, Sofie, Stela, Sylva, Tamara, Tereza, Vanda, Vanesa, Veronika, Zita, Zoe.

Než se podělíte se světem o tu radostnou zprávu, tak zapřemýšlejte.
Instagram

  • Chlapečci

 

Adam, Alan, Alex, Boris, Bruno, Cyril, Daniel, David, Denis, Dominik, Emil, Erik, Filip, Gabriel, Hugo, Jan, Julius, Kamil, Leo, Marek, Nikolas, Oliver, Oskar, Pavel, Petr, Richard, Robin, Robert, Roland, Roman, Teodor, Valtr, Viktor.

Než se podělíte se světem o tu radostnou zprávu, tak zapřemýšlejte.
Instagram

(kri)

 

Diskuze

reklama