Máte doma malou parádnici? Víte, kdy je správný čas na náušničky a jakou techniku propíchnutí uší zvolit?

7. Února 2018
Nástřel naušnic nemusí být bolestivý.
Zdroj facebook
První náušnice! To je pro vás momentálním vesmírem, kolem kterého se všechno točí? Kdy je ten správný čas a kam za propíchnutím vyrazit?

„U nás doma se vyrazilo na náušničky hned po šestinedělí. Byla jsem nedočkavá a chtěla jsem to plešaté miminko nějak pohlavně zařadit. Navíc jsem chtěla vynechat zážitek s uřvaným ročním dítětem, které si propíchnutí bude pamatovat několik týdnů,“ popisuje maminka Kristýna.

Zvolila podle svých slov nástřel místo propíchnutí, jelikož je šetrnější a úkon prováděla lékařka.

Co se ovšem o prvních náušničkách dozvíte od odborníků?

Kdy je ta správná doba na píchnutí uší?
facebook

  • Doba aplikace

Poradit byste se měla s dětskou lékařkou, která posoudí celkový stav miminka. Obecně platí, že po šestinedělí je možné náušničky napíchnout. Některé maminky tento proces odkládají až po prvním očkování, jiné čekají až na vyšší věk dítěte, které se pak samo rozhodne, zda o náušnice stojí.

Chcete nechat své dcerce píchnout uši?
facebook

  • Způsob aplikace

Píchnutí náušnic jehlou je už zastaralou a velmi nešetrnou metodou. Do čerstvě píchlé dírky se zaváděla náušnice, se kterou se několik dalších dní muselo manipulovat, aby nevznikl bolestivý strup. Infekce a bolest tedy byly naprosto běžné komplikace.

Nastřelování náušnic je mnohem šetrnější a jemnější metodou, o které dítě za pár hodin vůbec neví. Posledním a asi nejmodernějším hitem jsou náušnice plastové, které jsou prý nejšetrnější, a musíme uznat, že jsou i moc hezké.

Plastové naušnice jsou ted velký hit.
facebook

Už tedy víte, kdy píchnete své princezně uši a jakou metodu vyberete?

(kri)

Diskuze

reklama