Máte doma nespavce? Máme pro vás rady, jak ho unavit

Probdělé noci jsou na mateřství to nejhorší.
Když otěhotníte, tak si naivně myslíte, že právě vy určitě budete mít to štěstí a narodí se vám spavé a hodné miminko, které vás nechá odpočinout. Bohužel srážka s realitou bývá dost často spíše děsivá než uspokojující a najednou byste pro spánek vraždila.

Co s takovým malým nespavcem, který nechce do postýlky za žádnou cenu večer ani přes den? Víme, že je to těžké, ale nezoufejte. Máme pro vás ozkoušené rady, jak s takovým „teroristou“ naložit, aby pak spal jako andílek.

1. Vaníčková

Již od šestého týdne věku miminka můžete začít s touto skvělou aktivitou. Takto malé děti vodu milují, protože jim připomíná přirozené prostředí z bříška, a ještě k tomu se při aktivitě ve vaně unaví natolik, že pak budou spát, až se budete divit. Vyberte si šikovnou instruktorku, jež bude s miminkem ve vodě manipulovat a učit i vás, jak svou ratolest držet a plavat s ní. Pak můžete s potomkem cvičit i vy ve volných dnech, kdy nebude mít lektorka čas.

2. Jóga pro miminka

Další sportovní aktivita, která vás i miminko začne bavit. Nejenže si utužujete spolu vztah tím, že máte společnou zálibu, ale ještě svého malého nezbedu cviky, které mu prospívají ve zdravém vývoji, zabavíte natolik, až z toho sám i bez uspávání usne.

3. Lekce pro různě staré děti

Jsou to hodiny, které jsou určené hlavně zdravému vývoji vašeho miminka. Existují různá centra, kde podle věku chodíte do komunity maminek s podobně starým dítětem, kde si spolu můžou potomci hrát a vy se tam ještě vypovídáte z toho, co vás zrovna trápí. Různě tam s miminky tancujete, zpíváte jim, masírujete je. Za tu hodinu mají tolik vjemů, že si pak rádi dáchnou.

4. Dlouhé procházky

Víme, že si u toho moc neodpočinete, ale zase rychle shodíte aspoň poporodní kila. A vaše miminko se na čerstvém vzduchu natolik znaví, že pak usne i na několik hodin. Nejlepší je, když ho ven vezmou vaši blízcí nebo kamarádi, abyste se také vyspala. Ale kdyby to z nějakého důvodu nešlo, tak zkuste jen na chvíli vyjet ven a pak dát rychle kočárek se spícím miminkem na balkon. Tam se dětem kupodivu spí nejlépe. 

(luc)

 

Diskuze

reklama