Máte miminko a toužíte po spánku? Najměte si noční chůvu

8. Ledna 2018
Když se narodí malé miminko, tak to není jen radost a bezbřehá láska, ale také touha se konečně pořádně vyspat. Dost malých kojenců nám v noci dává zabrat. Ale ve světě už tomu přišli na kloub. Noční hlídačky jsou běžná věc.

Klepete si na čelo, co je to zase za výmysl? Ale představte si, že byste se konečně mohla v klidu vyspat a o budící miminko by se postarala chůva, která by byla najatá jen na noc. Přeci jen za trochu spánku navíc by většina maminek platila zlatem.

Už i ve Francii

V Americe už na to vyzráli. Kvůli tomu, že tam ženy chodí už chvíli po narození miminka do práce (protože stát se o matky na mateřské nestará), to řeší chůvou. Aby byly vyspalé do zaměstnání, tak si maminky najímají noční hlídačky, které se o dítě starají buď od 20 hodin do 6 hodin, nebo od 22 hodin do 8 hodin. 

Ten trend se dostal už i do Francie, kde si ženy rády drží své společenské postavení a chtějí se chodit bavit.

Více než kvůli práci si nechávají děti přes noc hlídat kvůli zábavě. Nechtějí se nechat omezovat.

Za to, že byste toužila po noční hlídačce, se nemusíte stydět.
Instagram

V Čechách tento trend ještě není zajetý. Moc lidí ani neví, že si někoho takového mohou najmout.

Pozor na manžela!

"Nejmenší miminko, které tady bylo na hlídání, bylo tříměsíční. Ze strany holek na hlídání je o miminka veliký zájem. Ale služba, kdy by se chůvy staraly o miminko, aby se rodiče vyspali a odpočinuli si, ta u nás rozšířená není," říká Martina Hudáková ze serveru Hlídačky.cz

Časem se uvidí, jestli se i české maminky budou chtít lépe vyspat a občas si najmou ženu, která je v noci zastoupí. Je nám jasné, že to není pro každou matku kvůli finanční stránce možné, ale i kvůli té morální. Přeci jen představa, že dítě necháváte někomu cizímu, vás možná tak dobře spát nenechá.

A co teprve manžel: jde rozespalý na záchod a potká cizí pohlednou slečnu… Stojí to za to riziko?

(luc)

 

Diskuze

reklama