Máte problém dětem vytáhnout třísku? Stačí použít stříkačku od Nurofenu

11. Dubna 2019
Když si dítě zapíchne třísku, vyndávání je pro něj velmi stresující.
Zdroj Instagram
Znáte to, děti jsou velmi aktivní a venku je čekají mnohá nebezpečí, ale ubránit je všemu nelze. Proto se často stává, že si v rámci hry zabodnou třísku, které se jen tak nechce ven. Jenže obyčejnou pinzetu nelze použít, jelikož se jí ratolesti bojí jako čert kříže. Tak co teď? Australská maminka přišla na jednu velkou vychytávku, se kterou se podělila s dalšími maminkami – třísky odstraňuje stříkačkou od Nurofenu. Jak se to přesně dělá?

Snad každý z rodičů má doma sirup od Nurofenu, kdyby se náhodou u dítěte objevila horečka, nebo jiná bolest. Neměl by tudíž chybět v žádné lékárničce. Ale teď vám pomůže i v jiných případech, nejen u onemocnění – tedy spíše vám pomůže stříkačka z toho balení. 

Geniální nápad, jak stříkačku využít i jinak, si nechtěla nechat pro sebe australská maminka, která se s praktickou vychytávkou podělila na své facebookové stránce. Napsala, že pomocí této neobvyklé pomůcky vytahuje svým dětem třísky z kůže či hmyzí žihadla. Ale jak se to přesně používá?

Stříkačka od Nurofenu má více využití.
Facebook.com

„V prvé řadě musí být oranžový plast plně vtlačený do průhledné části stříkačky. Stříkačku pak jednoduše umístěte na místo rány, pevně ji vtiskněte do kůže a pak vnitřní oranžovou část stříkačky co nejrychleji vytáhněte směrem ven. Vakuum, které ve stříkačce vznikne, by mělo z dětské kůže vytáhnout jak třísku, tak malý střep nebo žihadlo,“popisuje použití stříkačky od Nurofenu australská maminka.

Dítě se nebojí tolik jako u pinzety, která je bolestivější a pro děti traumatizující. Proto tento způsob vyndání třísky doporučuje a má to vyzkoušené na vlastních dětech. 

(luc)

Diskuze

reklama