Nedaří se vám kojit? Vyberte správně umělou výživu

29. Prosince 2017
Všude čtete, jak je důležité miminko kojit? Ale co když to nejde? Hlavně se z toho nestresujte. V dnešní době je tolik umělých výživ, které miminku pomůžou ve správném vývoji. A my vám poradíme, jak poznat tu nejlepší.

Má jít o tu nejpřirozenější věc mezi maminkou a miminkem. Všude se píše, jak je důležité mateřské mléko pro zdravý vývoj miminka a máme mu ho dopřávat co nejvíc a co nejčastěji. Ale co dělat, když to prostě z nějakého důvodu nejde a nemůžete mu poskytnout vlastní mléko?

Když pro sebe ze sebe "nevymáčknete" více než pár kapek ani po návštěvách laktačních poradců, zkoušení různých léků i babských rad, tak s tím prostě nic neuděláte. Ale nebrečte, nejste v tom sama. Dnes už naštěstí existují skvělé náhrady, které opravdu vašemu dítěti neublíží. Ba naopak. Podle posledních výzkumů jsou na tom děti kojené a na umělé výživě stejně.

Umělá výživa je dnes tak vyvinutá, že u dítěte nepoznáte, jestli je kojené, nebo na umělé výživě.
Instagram

Dávka zdravých tuků

Nejnovější studie ze švédské univerzity v Umea přicházejí s novým návrhem: Do umělého mléka přidat důležitý živočišný tuk. Z toho totiž kojené děti hodně profitují. Když se do umělé výživy přidá, tak se dá srovnat s kojením. Podporuje totiž fyzický a psychický vývoj dítěte, rozvoj imunitního systému, mozku i poznávacích funkcí. Ale zkontrolujte obsah, jestli tento tuk sušené mléko, které jste vybrali, opravdu obsahuje.

Jinak se většina příkrmů moc neliší, chce to spíš vyzkoušet, jaké bude vašemu miminku chutnat. Ale opravdu se není třeba hroutit, když kojení nejde. Nedáváte dítěti jed, ale odborníci už vyvinuli takové umělé mléko, že miminku pomáhá správně růst, a ještě mít pořádně napapané bříško.

(luc)

 

Diskuze

reklama