NELEKEJTE SE: Tyto 4 věci se s vašimi prsy stanou v průběhu těhotenství

24. Července 2018
Nezapomínejte na správnou péči.
Zdroj instagram
Zažíváte své první těhotenství, a nevíte, co od devítiměsíčního dobrodružství čekat? Nebo jste už naopak na své těhotenství zapomněly a rády byste si ten čas oživily? Tak se pojďme podívat na proměny prsou.

Celých devět měsíců těhotenství je jeden velký zázrak. Tělo i psychika se mění, což nemusí být vždy zrovna takřečený odvaz, zejména pro moderní ženu, svázanou módními trendy.

Zapomeňme chvíli na nevolnosti, citlivost k pachům anebo narůstající kila. Podívejme se na to, co se se symbolem ženskosti – ňadry – stane v jiném stavu.

Tyto čtyři věci by vás mohly zaskočit:

  • 1.  Velká a pevná

Toto je pro většinu žen vítaná změna. Nemusíte ani podstupovat plastickou operaci a nechat do sebe implantovat silikonové náhražky, v průběhu devíti měsíců si přesto užijete velké a pevné poprsí. Nezapomínejte ovšem, že nic není věčné a gravitace zafunguje v průběhu kojení. Prsní sval tudíž posilujte i v době, kdy se zdá, že je vše pevné a v pořádku.

Podprsenka by měla být druhá kůže.
instagram

  • 2. Pozornost věnujte bradavkám

Právě bradavky jsou při kojení velmi důležité, a tak jim věnujte pozornost. Vyšetřit prsa by měl i lékař, ovšem víte, jak to v praxi doopravdy funguje. Samy se do bradavek zkuste štípnout a zjistit tím, zda se přirozeně zvednou či zůstanou vpáčené; v ten moment je čas promluvit si o správné technice kojení a různých vychytávkách s lékařem.

  • 3. Bolavá prsa jsou normální

Prsa se prostě připravují na kojení, což s sebou nese i pocit bolavých a napnutých ňader. Všimnout si můžete i větších žil, což je následek zvýšeného prokrvení. Kvůli zvětšování často dochází i k popraskání kůže, tedy následným striím. Nezapomínejte tak prsům dopřát prvotřídní péči a pravidelně je promazávat.

Prsa v těhotenství projdou jistou proměnout.
istagram.

  • 4. Nelekejte se bulek

Tvorba bulek v prsou je v těhotenství naprosto normální záležitostí. Jde o cysty tvořené z vláknité tkáně, které vznikají kvůli zablokovaným mléčným kanálkům. Není důvod panikařit, vhodné je ovšem o těchto bulkách vždy říct lékaři a nechat si je překontrolovat.

(kri)

Témata: prsa , těhotenství , kojení , změny

Diskuze

reklama