Nemůžete otěhotnět? Tohle jsou 3 nejčastější příčiny

1. Dubna 2019
Nenechte se odradit prvním neúspšchem.
Zdroj pinterest
Stát se mámou a okusit kouzlo úplné rodiny není touhou jen žen, ale i muži chtějí být rodiči. Pokud to ovšem delší dobu nejde, můžete se začít cítit nejistí a panikařit.

Zůstaňte v klidu a naslouchejte jednoduchým signálům, které vám tělo dává. Známe tři příčiny, kvůli kterým je otěhotnět většinou nemožné sci-fi.

Nebojte se vyhledat odborníka.
pinterest

  • Čas je nejlepší lékař

Pokud neotěhotníte do pár týdnů, neznamená to, že musíte nutně začít panikařit. Dokonce ani několikaměsíční neúspěch neznamená, že máte nějaký problém. 80ti procentům rodičů se podaří zplodit potomka za šest měsíců, 90 procent to zvládne do roka.

  • Endometrióza

Máte bolestivou menstruaci, trpíte bolestí při pohlavím styku nebo trpíte na onemocnění močových cest? Až 30 procent žen je sužováno autoimunitní chorobou, která může znamenat i nemožnost otěhotnět. Důvodem je, že se děložní výstelky nachází mimo dutinu děložní. Důležité je proto po ročním neúspěchu vyšetření u lékaře.

Neplodnost se dá řešit.
pinterest

  • Neprůchodné vejcovody

Asi si říkáte, že tato nemoc se vás rozhodně netýká, ovšem trpí jí až 30 procent žen, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Nepravidelná, nebo dokonce chybějící ovulace může být skutečně problémem, ovšem ne, pokud ho řešíte. Vyhledejte odborníka a uvidíte: zanedlouho budete běhat kolem dětské postýlky.

(kri)

Diskuze

reklama