Nenechte se unést výbavičkou pro miminko: Co takové novorozeně opravdu potřebuje?

Příchod miminka zatočí i vztahem s pevnými základy.
Jste v očekávání a celá vaše rodina se nemůže dočkat, až se to malé škvrně narodí? Všichni včetně nadšených kamarádek už nakupují různé oblečky, ve kterých vaše miminko bude nejroztomilejší na světě. To je hezké, ale ne zrovna praktické.

Spíš byste měla přemýšlet, co doopravdy potřebujete mít ve výbavičce při čekání na příchod prvního potomka. Nenechte se unášet prvotním nadšením a nekupujte vše, co se vám v obchodech nabízí a líbí. Opravdu se vaše dítě bez různých zbytečností obejde. Máme pro vás seznam toho nejnutnějšího, co by vám doma nemělo chybět:

1. Kočárek (1x) – nejlépe trojkombinace se sportovním provedením a autosedačkou.

2. Body (10x) – jak s krátkým, tak dlouhým rukávem. Nekupujte ale velikosti menší než 48 (i to už je pro novorozence na pováženou). A sežeňte si taková, která se rozepínají podél tělíčka, ať je miminku "nervete" přes hlavu. Ušetříte si tak zbytečný pláč i nervy.

3. Látkové kalhoty k body (10x) – aby miminku nebyla zima na nohy.

4. Dupačky (10x) – pyžámka s dlouhými nohavičkami může takto malé miminko nosit po celý den a cítí se v nich pohodlně. Nemusíte řešit, jestli mu není zima.

5. Ponožky (5 párů) – kupte raději teplejší; i když se mimčo narodí třeba v létě, potřebuje být neustále v teple, protože se jeho tělíčko ještě neumí samo zahřívat.

6. Mikinka (podle období, ale min. 5x) – nejlépe na zip.

7. Vanička (1x) – pokud ho rovnou nechcete koupat ve vaně, ale pozor na stabilitu.

8. Podložka do vaničky (min. 1) – skvělé jsou takové velké houby, které se vytvarují podle tělíčka a nadnáší miminko nad hladinou.

9. Kosmetika – krém na tělíčko, zásobu krému proti opruzeninám, dětský sprchový gel, „ušítka“ pro miminka, olej na tělo (nejlépe z lékárny slunečnicový či olivový).

10. Zavinovačky (3x) – miminko miluje, když je pevně zavázané, proto mějte v zásobě hned několik zavinovaček, jelikož se děti často do nich po kojení pozvrací.

11. Postýlka (1x) – nejlépe s nějakou hodně měkkou matrací. Pro začátek nebudete potřebovat ani polštář s peřinou. Miminko spí v zavinovačce, takže stačí prostěradlo.

12. Komoda s přebalovacím pultem (1x) – je to praktická věc, kdy si tam miminko v klidu přebalíte, máte kolem toho rozestavěnou kosmetiku a ještě rovnou vyndáte čisté oblečení, kterého ze začátku bude velká spotřeba.

(luc)

Diskuze

reklama