Pláč, řev, chaos a vy řídíte? Těchto 7 rad vám zajistí klidnou jízdu

Nesnáší vaše dítě jízdu autem?
Zdroj facebook
Děti, jen co usednou do auta, obvykle spí. To sice platí u většiny z nich, ale stále existují takové, které dokáží maminku za volantem pořádně potrápit. Pokud máte pocit, že jste vyzkoušela snad už vše, neztrácejte naději.

Taková jízda v autě s řvoucím dítětem bývá pořádným očistcem. Navíc jste-li v situaci, kdy nemůžete zastavit, anebo třeba, stojíte-li v zácpě a moc dobře víte, že v ní ještě nějakou tu dobu uvíznete. Vyzkoušejte těchto pár „zlepšováků“ a třeba si zajistíte konečně klidné cestování.

1. Dudlík

Nejde ani tak o dudlík, spíše o jeho řetízek. Pohodlně tak sáhnete a vždy silikonové šidítko najdete. V případě, kdy je děcko větší, si ho dokonce nandá samo.

2. Jídlo a pití

Nikdy nevíte, jak dlouho v autě zůstanete, a tak se je dobré připravit se na každou situaci.

3. Dostatek zajímavých hraček

Nejvíce děti zabaví přesně ty hračky, které rodiče nesnáší – cokoli hracího, houkajícího; vy se pouze vybavte špunty do uší.

4. Dostatek zajímavých věcí

Jakmile dítě přestanou zajímat hračky, přichází na řadu obsah kabelky: nejrůznější klíče, vizitky, krabičky.

5. CD či DVD s dětskými písničkami

Pokud je už vaše dítě ve věku, kdy ho baví, když si společně zpíváte, pak mu takovým CD uděláte opravdu radost a určitě ho na chvilku zabavíte.

6. Pohádky

To se sice týká už větších dětí (a ty už při cestě autem tolik nešílí), ale jestliže to pomůže, pak si do kabelky přibalte tablet. Bude klid.

7. Křupky

Křupky jsou právě v autě tou nejvhodnější svačinkou, která dítě zabaví, a vy se nemusíte bát, že se začne dávit. Potom jenom vůz vysajete.

(kri)

 

 

Témata: dítě , auto , pláč , rady , tipy

Diskuze

reklama