Poprvé v prvním roce vašeho dítěte: Víte, na co všechno se můžete těšit?

8. Prosince 2017
Jste pro nastavení režimu dítěti?
Zdroj instagram
Asi bychom nechtěli být u každého poprvé svého dítěte. Momenty jako první cigareta nebo první sex si raději necháme ujít, ovšem ono „poprvé“, které se děje v počátcích života, nás dojímá.

Pojďme si tedy připomenout, která poprvé nás překvapí v prvním roce života.

  • První úsměv

Hodně rodičů je přesvědčeno, že se jejich dítě usmálo v prvních dnech života, to je ovšem omyl. První vědomý úsměv přichází až pár týdnů po porodu, i tak jde o nezapomenutelnou chvíli.

Na první úsměv nejde zapomenout.
facebook

  • První otočení na bříško

Pamatujete si, kdy vaše miminko začalo pást koníčky a poprvé se samo otočilo na bříško? Určitě jste to vnímali jako obrovský pokrok.

  • První prospaná noc

Někdo má to štěstí, že během pár měsíců nepozná rozdíl ve spánku oproti dobám bezdětným, a někdo si na svůj klidný spánek počká i přes rok. Každopádně na tuto první prospanou noc nezapomeneme. 

Každá z vás se asi těší na první noc, kdy dítě spí.
facebook

  • První radost

Co způsobilo vašemu pokladu takovou radost, že ho to donutilo k nějakému gestu, zvláštní mimice nebo jinak roztomilému projevu?

  • První lezení

S tímto poprvé přichází také enormní zrychlení, a to jak vaše, tak vašeho dítěte. Svět jako by byl najednou v neuvěřitelném pohybu a vaše smysly nestíhaly pozorovat rychlost v přemísťování.

  • První pomazlení

Moment, kdy se dítě přijde samo od sebe pomazlit a dožaduje se pohlazení, pusinky nebo objetí, jsou snad tou největší odměnou. Rozhodně na tu chvíli nejde zapomenout.

  • První kroky

Pokud se s lezením život zrychlil, s kroky nastává pravé šílenství. Ruce nestíhají chytat a nohy nezvládají dohnat malého rychlíka. I tak jde o moment, ze kterého se raduje celá rodina.

 

⇒ Tyhle momenty si rozhodně uchovejte v paměti, jde o tak sladké a dokonalé chvíle, že díky nim zvládnete i ta nepříjemné „poprvé“ jako například první zoubek, první odpor nebo první hysterickou scénu.

Během roku se toho stane opravdu hodně.
facebook

(kri)

 

 

Témata: dítě , poprvé , novivnky , kroky , zuby

Diskuze

reklama