Prožívá vaše škvrně období vzdoru? Máme 3 rady, jak ho zvládnout bez scének a pláče!

23. Ledna 2019
Probíhá u vás doma období vzdoru?
Zdroj instagram
Jak jste na tom s poslušností dítěte? Pokud jako většina rodičů často řešíte vzdor, pláč a neochotu ze strany dítěte, nezoufejte. Naše rady vám pomohou toto vyčerpávající období přežít.

Jak na to, aby nás děti lépe poslouchaly? Tak to je zapeklitá otázka a odpověď na ni nebude pro každé dítko stejná. Ovšem máme pro vás tři věci, které by vám mohly pomoc.

Občas těm dětem kvůli jejich ochraně zalhat musíte.
Instagram

1. S úsměvem jde všechno líp

Pokuste se na dítě mluvit pozitivně, mozek na taková sdělení bude reagovat mnohem rychleji a lépe. Děti se velmi rychle naučí často opakované fráze ignorovat, a tím se roztáčí kolo neposlouchání, pláče a nervozity. Zkuste tedy místo pokynů „nekřič“, „nesahej na to“, říkat „mluv potichu“, „dej ty ručičky pryč...“

2. Pravidla nastavujte společně

Tato rada se samozřejmě odvíjí od věku dítěte. Těžko si promluvíte či nastavíte pravidla s dvouletým dítětem. Přesto se snažte hledat vždy řešení společně a nepůsobit jako diktátor. Děti ovšem rozhodně hranice potřebují, bez nich jsou ztraceny, a tak se jich nevzdávejte.

Máte doma malého nezbedníka?
instagram

3. Legrácky ani humor nejsou k zahození

Od odpoledne má autorka tohoto příspěvku ještě v živé paměti tu šílenou scénu, kdy se snaží dceru přemluvit k oblékání. Toto se opakuje dnes a denně. Rada zní: vyzkoušejte oblékání, čištění zubů a tak dále přeměnit na zábavu, srandu, hru. Dítě tak ani nepostřehne, že vás poslechlo.

(kri)

Diskuze

reklama