Skvělá zpráva pro rodiče: Agentury na hlídání nahradí v létě babičky!

15. Června 2018
Zážitky dostávají naprosto jiný rozměr.
Zdroj IG/gottoddlered
Většina školek o prázdninách omezuje provoz nebo je zcela zavřená. Mají tak pracovně vytížení rodiče kromě babiček a příbuzných ještě jinou možnost, jak si zajistit o letních prázdninách hlídání pro své děti?

Kromě příměstských táborů se mohou spolehnout na specializované agentury. Ty obstarávají pravidelné hlídání v rodinách a jsou vám pro ruce i v případě, že jejich služby potřebujete pouze výjimečně. Starají se dokonce i o malé marody. Nabízejí také vyzvedávání dětí z domova nebo jejich doprovod do zájmových kroužků či k lékaři. 

Věk hlídaných dětí může být takřka od novorozeňat až po školáky. 

Chůvy přijdou domů 

„Hlídání poskytujeme ve všední dny, o víkendech i svátcích,“ uvedla jednatelka z jedné brněnské agentury. „Děti hlídáme o prázdninách stejně jako v běžném roce, tedy i přes noc. Máme dvacet chůviček, jak jim říkáme,“ dodala s tím, že ta, kterou si rodiče vyberou, přijde pak přímo do rodiny. 

„Chůvičky si velmi dobře prověřujeme. Většinou jde o studentky vysokých škol, výhradně o nekuřačky a absolventky kurzů první pomoci,“ doplnila ještě. 

Za hodinu hlídání jednoho dítěte rodiče zaplatí většinou od 100 do 250 korun, za každé další dítě činí příplatek 20 až 30 korun. Nárazové hlídání je o něco dražší, v průměru u agentur vyjde na 150 korun. 

Agentura by měla být pojištěna 

Za hlídání v noci pak připlatíte nejčastěji 30 korun na hodinu, víkendy a státní svátky jsou rovněž dražší, a to až o 50 procent základní sazby. 

„Hlavní výhodou spolupráce s agenturou je, že vstupujete do obchodního vztahu. Odpadá vlastní vyhledávání a výběr vhodných chův, ten již provedla agentura. Vybrané pečovatelky prověřila, podepsala s nimi pracovní smlouvu a proškolila je,“ vysvětlila dále jednatelka agentury. 

Podle ní by mělo být samozřejmostí, že agentura je pojištěna proti podnikatelským rizikům. Pojištění by mělo krýt nejen škody na domácnosti způsobené chůvou, ale i úrazy dítěte. 

„Při výběru agentury by se měli rodiče řídit tím, jak dlouho funguje na trhu, jakým způsobem nabírá pečovatelky. Zdali ty mají vzdělání v oblasti sociální péče, pedagogiky a zdravovědy,“ uzavřela. 

Jak poznat kvalitní chůvu 

  • Na hlídání se dostavuje včas 
  • Dětem věnuje soustředěnou pozornost
  • Dbá především na bezpečnost a zdraví 
  • Chová se k dětem vlídně, je-li však třeba, i důrazně 
  • Vymýšlí pohybové a duševní aktivity 
  • Respektuje individualitu a zvyky jedince, do ničeho děti nenutí 
  • Dbá na dodržování hygienických pravidel u dětí 
  • Informace sdělené dítětem považuje za důvěrné 
  • V případě mimořádných problémů kontaktuje rodiče 

(ste)

Diskuze

reklama