Vaše dítě má jasno: Pod stromečkem chce najít štěňátko! Je domácí mazlíček dobrou volbou?

12. Prosince 2017
Pejsem a kočička jsou u nás nejvce oblíbení mazlíčkové.
Zdroj instagram
Už jste přečetla dopis určený Ježíškovi a nestačíte se divit? Místo panenek či autíčka si vaše dítě přeje zvířátko? Co teď?

Vyslechla jste si přání dítěte, a teď nevíte, co s tím? Patrně už proběhlo i slibování, že se o domácího mazlíčka bude škvrně starat dnem i nocí a vy o něm ani nebudete vědět. Jenže, jak už to bývá, sliby chyby. Zvířátko dítko většinou za čas omrzí a vám zbydou starosti.

Jde o klasické období, které prožívá každé dítě.
instagram

V oblibě jsou nejen morčátka, křečci, králíčkové, rybičky, ale i psi a kočky. Pokud jde o předně jmenovaná zvířátka, jde rozhodně o menší starost, než je tomu u psů a koček, právě ty jsou ovšem nejvíce oblíbené.

Už je to tady, dítě chce mazlíčka.
instagram

Pokud se tedy rozhodujete, zda zvířátko koupit, či ne, pořádně to zvažte. Uvědomte si, jak moc reálné je, že se dítě dokáže o zvíře postarat.

Bydlíte v domě nebo paneláku? To je rozhodně také důležitým ukazatelem. Na druhou stranu zvíře v domácnosti pomáhá dítěti bojovat s alergiemi a dost často děti, které mají doma pejska či jiného mazlíčka, alergiemi netrpí. Navíc péče o mazlíčka rozvíjí v dětech samostatnost a zodpovědnost.

Zvíře v rodině pomáhá s alergiemi.
instagram

Přeji vám tedy pevné nervy při rozhodování. Uvědomte si ovšem, že zvíře není věc, ale živý tvor, který má právo na hezký život. Pokud se tedy pro koupi rozhodnete, bude to zásadní krok i pro vás.

(kri)

 

Diskuze

reklama