Víte, jak utišit dětský pláč? Tyto 3 triky vám usnadní život

Nevíte, jak spolehlivě utišit řvoucí miminko?
Zdroj facebook
Máte doma miminko, které často pláče, a vy nevíte, jak ho utišit? Chování, konejšení, zpívání – prostě nic nepomáhá? Pak pro vás máme triky, které musíte vyzkoušet.

Asi nejnepříjemnější zvuk, který zná každá maminka, je dětský pláč, zvlášť pokud trvá dlouhé hodiny a vy už nevíte, čím máte své dítě utišit. Mějte na paměti, že pláč je pro miminka formou komunikace, a tak si čas od času musí pobrečet, ovšem pokud vám už tento zvuk přerůstá přes hlavu, vyzkoušejte tyto zlepšováky.

1. Zavinutí

Téměř okamžitě pomůže miminko pevně zavinut do šátku, deky nebo zavinovačky. Pevně stáhněte ručičky k tělu. Děťátko se bude cítit v bezpečí a teple. Bude mít podobný pocit, jako cítilo u maminky v děloze.

2. Poloha na boku

Zavinuté dítě položte na bok, právě taková spánková poloha je pro miminko nejpřirozenější a nejpohodlnější. Pokud se už starší děťátko z této polohy otáčí, použijte například kojící polštář, kterým mu do polohy pomůžete.

3. Pšt, pšt

Hlasité a klidné "pšt, pšt, pšt" dítě uspí, jako byste ho do vody hodili. Některá miminka prostě nerada usínají v tichu, není to pro ně přirozené, jelikož v děloze nebylo o zvuky nouze. Na stejné bázi jsou vyráběny různé bílé šumy, které dětem pomáhají usínat.

kri

Témata: děti , pláč , zlepšovák , tipy , rady

Diskuze

reklama