Vyrobte dětem jejich vlastní indiánské teepee: Zabere vám to pár minut

13. Listopadu 2017
Indiánské dětské teepee je v poslední době velmi trendy záležitostí. Ovšem módní hit výjde rodiče na několik tisícovek. Mám pro vás radu, jak si ho vyrobit sami doba za pár kaček.

Rádi byste svému dítěti dopřáli tolik vytouženou schovávačku v podobě indiánského teeppe? Když byste chtěli takovou radost udělat svým dětem bez práce, zaplatíte za ni v obchodě přes tři tisíce korun, což je tedy hrůza. Přitom jde takové teepee vyrobit doma a za pár korun.

Co takhle udělat dítěti takovou teepee postel?
instagram

Potřebujete

  • Čtyři dřevěné násady na koště; jedna násada vás vyjde asi na 70 korun.
  • Dostatečně dlouhý a široký kus látky; to vás také vyjde na pár korun, použít můžete třeba povlečení na francouzskou deku.
  • Provázek.
  • Kolíček.

Sami vidíte, že za po domácku vyrobené teepee dáte pár korun. Pojďme si tedy vysvětlit, jak na to.

Jak na to

  • Tyče svážeme provázkem pevně k sobě. Dáváme pozor na pevné utáhnutí. Jakmile vznikne konstrukce, přehodíme přes ni dostatečně dlouhou a širokou látku vlastního výběru a nahoře ji k sobě připevníme kolíčky na prádlo. Poté látku upravíme a kolíčky zakryjeme třeba ozdobnou mašlí. Do teepee můžeme vložit molitan, aby se tam děti cítily pohodlněji, a vyzdobit ho třeba polštářky.

Snad se vám nápad na domácí teepee líbí a zkusíte ho realizovat.

  • Týpí (též teepee či tee-pee) je obydlí Indiánů Velkých plání a přilehlých oblastí. Je to velký kuželový stan, původně vyráběný z bizoní kůže. Milióny bizonů žijící na Velkých pláních poskytovaly zdejším indiánům dostatek materiálu na tato obydlí. Od běžných stanů se liší také tím, že uprostřed stanu je na zemi vybudováno ohniště, kde může hořet otevřený oheň.

(kri)

Témata: dítě , teepee , pokojíček , rady , tipy

Diskuze

reklama