Začínáme papat: Tady je pár tipů a poznatků

5. Prosince 2017
Začínáte s příkrmama?
Zdroj pinterest.com
Také vám paní doktorka sdělila, že váš prcek nepřibírá tak, jak by měl a že je tedy načase začít jeho stravu zpestřovat?

Níže přinášíme několik vlastních poznatků, jak na to:

  • Kaše na dobrou noc

Velmi se nám osvědčilo dávat dětem na noc kaši. Spějí pak déle. Pokud vaše miminko ignoruje láhev, nebojte se použít lžičku. Na začátek je rozhodně lepší začít kaší bez příchuti, dítě tím nijak neochudíte.

Dobřávejte dítěti všeho s mírou.
pinterest.com

  • Sladká chuť až na konec

Velmi dlouho malého držíte od čehokoli sladkého – tedy ovoce, přesnídávek, piškotů, jelikož jste pojali pocit, že mateřské mléko je sladké dost? Byly vaše první příkrmy ryze zeleninové s postupným přidáváním ryb a masa? Začali jste kolem 7-8 měsíce přidávat ovoce?

Děláte to správně.

Naše kamarádky, které začaly přikrmovat ovocem a přesnídávkami hned, mají velký problém dostat do dítěte cokoli, co nemá sladkou chuť.

Sladké není potřebné.
pinterest.com

  • Všeho s mírou

Dítě by mělo přesto ochutnat vše, abyste brzy odhalili případné alergie, a tak například teorie nadávat dítěti co nejdéle lepek či mléčné výrobky, je podle nás poněkud scestná. Alespoň nás jímá takové podezření.

Pokud vám dítě blokuje láhev, vyzkoušejte lžičku.
pinterest.com

Na internetu existuje tisíce návodů, jak začít s přikrmováním, naše rada ovšem zní: Řiďte se vlastní intuicí a vlastním dítětem.

Povede vás samo.

 

(kri)

Diskuze

reklama