Zaručené rady, jak vyzrát na hygienu náročného novorozence

8. Prosince 2017
Nebuďte vynervovaná z nespavce.
Zdroj facebook
Ani vy, ani dalších miliony prvorodiček neměly páru, jak s malým novorozencem správně zacházet. A hlavně, jak o něj správně pečovat.

Chce to především praxi a pár zaručených rad. Ty vám teď přinášíme a vy je hned můžete vyzkoušet na svém uzlíčku lásky.

  • Uši

Hlavně nepoužívejte vatové tampónky, které máte pro sebe! Mohly byste miminku ublížit natolik, že by to ohrozilo i jeho sluch. Buď kupte speciální pro novorozence, kterými otřete jen vnějších boltec, nebo na to použijte vlhkou žínku. Uši se jinak čistí samy.

  • Nos

Nesmí být nikdy ucpaný. Když tomu tak není, tak kápněte pipetou (koupíte v lékárně) trochu mateřského mléka nebo roztok soli do jeho malého nosánku. Uvidíte pak ten zázrak.

  • Vlásky

Krátce po narození nemusíte vůbec používat žádné dětské šampóny, stačí obyčejná voda. Kdyby ale náhodou byly vlásky slepené, tak tam trochu kápněte.

Nebojte se, miminko se vám pod rukami nerozpadne.
Instagram

  • Oči

Někdy je mohou mít miminka slepené. Kdyby se tak stalo i u vás, rozhodně nepropadejte panice a neběhejte k lékaři. Stačí vzít jemnou žínku, kterou namočíte do vlažné vody. Tou pojedete směrem od koutku k nosu a hned bude lépe.

  • Pupík

Musíte na něj dávat opravdu pozor a pečovat o něj, aby se nezanítil. Pokud se špatně hojí, pomůže vám obyčejná vložka do podprsenky. Uprostřed vystřihněte dírku a do ní navlečte pupík se zbytkem pupeční šňůry. Brzy ten zaschlý kousek odpadne sám.

  • Zadeček

V dnešní době je už tolik krémů, které nám doporučují na každém rohu. Ale radši si vymezte nějakou chvíli proto, abyste zjistila, jaký je pro vaše miminko vážně nejlepší. Poraďte se s kamarádkami, které už děti mají, v drogeriích se vám budou snažit vnutit spíš ty dražší, ale to není záruka, že jsou i lepší. Hlavně, ať ta mast má v sobě například měsíček lékařský, oxid zinku nebo dexpanthenol.

Nebojte se, miminko se vám pod rukami nerozpadne.
Instagram

  • Nehty

Stříhání nehtů se bojí snad každý rodič. A není se ani čemu divit, když vidíte ty malé ručičky a nožičky. Představa, že byste nůžkami dítku ublížili, je naprosto hororová. Ale není to tak strašné, jak to vypadá. Vmasírujte do nich trochu olejíčku, aby se zvláčnily, a pak je můžete šetrně odštípnout. Raději počkejte, až miminko bude spát, aby se náhodou necukalo.

(luc)

 

Diskuze

reklama