Zlatíčko, už je čas přijít na svět: 5 tipů na vyvolání porodu

29. Listopadu 2017
Chcete už nebýt 2v1?
Zdroj instagram
Cítíte se už jako slonice a každý krok je pro vás, jako kdybyste uběhla maraton?

Termín porodu klepe na dveře, doma je vše nachystané a vy jste ve stádiu, kdy jen čekáte. Minuty se vlečou, o slovo se hlásí strach. A pokud jste k tomu prvorodička, strach z neznáma a bolesti se ještě násobí. Pojďme udělat něco pro to, abychom malého prďolu na svět popohnali:

  • 1. Červené víno

I chvilku před porodem si můžete dopřát sklenku dobrého vína. Pokud si takovou sklenku dopřejete ještě k tomu v horké koupeli, můžete už pomalu vyrazit do porodnice.

Sklenka červeného vína pomůže.
instagram

  • 2. Čaj z maliníku

Popíjet čaj z maliníku se doporučuje asi tři týdny před porodem. Maliník napomáhá k uvolnění a zároveň hojí po porodu. Tento lektvar můžete popíjet i během porodu k utlumení bolesti.

Čaj z maliníku.
instagram

  • 3. Horká koupel

Rozpruďte krev v horké vaně. Uvidíte, jakou rychlostí se porod rozběhne. Stejně tak, pokud máte bolesti, horká vana je buď zastaví, nebo (viz výše) celý porod rozjede.

Mimino už je čas!
instagram

  • 4. Sex

Rozpohybujte děťátko a přimějte ho k opuštění vašeho těla. Přestože pro vás už tento poslední sex před porodem nebude asi to pravé ořechové, může to porodu hodně pomoci.

Už netrpělivě čekáte na příchod potomka?
instagram

  • 5. Dejte si do těla

Vytřete, vyšlápněte pár schodů, zajděte si na delší procházku. Zároveň ovšem mějte na paměti, že když si dáte pořádně do těla, porod sice rozběhnete, ovšem nezbude vám na tento čin moc sil.

 

Všechny tipy jsou spíše babské rady, které mohou, ale také nemusí fungovat. Mějte na paměti, že porod rozjíždí miminko a ne maminka. Jde o přírodní zákon a je to tak v pořádku, a tak mějte dostatek trpělivosti a užívejte si poslední chvilky klidu.

(kri)

 

 

Témata: porod , vyvolání , urychlení , rady

Diskuze

reklama