5 základních věcí, díky kterým přežijete tyhle tropy!

1. Srpna 2018
Vedra u bazénu jsou super, jak je ale přežít v práci?
Zdroj instagram
Zažíváme opravdu parnou část léta, což je skvělé, pokud máme zrovna volno. V momentě, kdy jsme v MHD, koloně nebo v práci, je to s vedrem složitější. Jak tedy lze pařáky přežít snadněji?

V posledních dnech teploty stoupají přes 30 stupňů, což je už opravdu pařák. Pokud ležíte u bazénu a cucáte ledové drinky, musíte si připadat jako v ráji. Co ovšem my ostatní, kteří musíme fungovat? Máme pro vás 5 základních věcí, které vám v horkém počasí pomohou cítit se lépe.

1. Povinnost dne – pít, pít a zase pít

V horkém počasí je důležité dodávat tělu dostatek tekutin, a to více než kdy jindy. Pokuste se vynechat sladké nápoje a dopřávejte si pouze vodu s citrónem či mátou. A pokud se ptáte, kolik…? Opravdovým minimem je 8 velkých sklenic za den, ovšem ideálně by to mělo být 10 až 12 sklenic.

Bez vody to nepůjde!
instagram

2. Dejte zelenině zelenou

Pokud potřebujete ochladit tělo, pomůže vám s tím nejvíce zelenina, a to konkrétně okurka, rajčata či paprika. Zeleninových salátů si dopřávejte co hrdlo ráčí.

3. Ochlaďte obličej

Povinnou výbavou každé kabelky by rozhodně měl být sprej s pleťovou vodou. Když bude potřeba, osvěžíte se kdekoli. Zakoupit ho můžete v každé drogérii či lékárně anebo si prostě do rozprašovače nalijte vodu.

Teploty sahají až vysoko nad 30 stupňů.
instagram

4. Nohy v kýblu

Pokud vám to povolání dovolí, nestyďte se naložit si nohy do studené vody. Je to jedna z nejvíce osvěžujících činností, která skutečně funguje.

5. STOP alkoholu

Jestliže zrovna neležíte v bazénu, rozhodně zapomeňte na alkohol. Ten totiž zpomaluje metabolismus a vaše tělo zatěžuje. Navíc účinky alkoholu se na slunci násobí, a tak můžete počítat s pořádnou kocovinou.

Zažíváme tropické dny i noce.
instagram

(kri)

 

Diskuze

reklama