6 nejlepších dortů světa: kterou pochoutku si vyberete?

10. Prosince 2017
Nezbíhají se vám už jen při tom pohledu sliny?
Zdroj Instagram
Snad každá z nás má občas chuť na to zhřešit: dát si kávu a k tomu nějaký moc dobrý dortík. Ale není sladkost jako sladkost. Máme pro vás 6 nejlepších, které prostě musíte jednou ochutnat. Který zvolíte jako první?

Možná se snažíte sladkému vyhýbat. Ale ať chcete nebo ne, tak jednou za čas si tělo o cukr řekne. Zvláště v zimním počasí, kdy je málo světla a my býváme unavení. Ale nemějte z toho výčitky. Když si dáte sem tam dortík, s vaší postavou to opravdu nic neudělá. Hřešte ale s rozmyslem a dopřejte si opravdové pochoutky.

  • 1. Mrkvový dort

Nezbíhají se vám už jen při tom pohledu sliny?
Instagram

Říká se, že tato dobrota je ze všech sladkostí tou nejméně tučnou a sladkou. Tudíž si ho lidé dávají, i když drží dietu. Jeho chuť není tak sladká, ale všechny vaše touhy po cukru určitě potěší.

  • 2. Cheesecake

Dali byste si?
Instagram

Tento dort se těší čím dál větší oblibě. Může se totiž dělat na spousty způsobů, prostě podle toho, na co máme zrovna chuť. Jeho historie začíná v antickém Řecku, odkud se v rámci Římské říše dostal do Anglie a odtud pak v 19. století do Spojených států.

  • 3. Sacher

Pro milovníky čokolády je to ta pravá pochoutka.
Instagram

Při návštěvě Vídně je povinnost si dát nejen řízek, ale také vyhlášený Sacher. Z tohoto města totiž čokoládová pochoutka pro milovníky hutných dortů pochází. Vymyslel ho šestnáctiletý kuchařský učen Franz Sacher v roce 1832 pro knížete Metternicha. Dodnes ho lidi milují.

  • 4. Schwarzwaldský dort

Sliny se nám zbíhají už při tom pohledu na dort.
Instagram

Tato chuťově bohatá delikatesa pochází z Černého lesa. Je pojmenován po višňovém likéru, který se tam vyrábí. Piškotový dort s višněmi, višňovou marmeládou, šlehačkou a čokoládou začal připravovat před sto lety cukrář v Porýní, odkud se rychle rozšířil po celém Německu a Rakousku.

  • 5. Medovník

Medovník je asi mezi Čechy nejoblíbenější.
Instagram

V Česku je tento dort velmi oblíben od malých dětí až po důchodce. Svou nasládlou medovou chutí si zajistil čestné místo v českých kavárnách. První dorty se k nám dostali z Ukrajiny a Arménie a dnes už hodně zlidověl.

  • 6. Croquembouche

Tato pochoutka se musí v cukrárně objednávat předem, ale stojí za to.
Instagram

Říkáte si, co jsme si to pro vás připravili za specialitu, že jste o tom nikdy neslyšeli? Jedná se o majestátní francouzský dort, který se připravuje při slavnostních událostech, především při svatbách. Croquembouche připomíná zvláštní cukrářskou pyramidu, neboť se skládá z desítek malých větrníčků zhotovených z odpalovaného těsta, které jsou plněné žloutkovým krémem a na povrchu ozdobené křupavým karamelem či čokoládou.

(luc)

Diskuze

reklama