All inclusive sebevražda: Nechcete se z dovolené vrátit jako tlustý vepř? Pak dodržujte těchto 5 zásad

30. Května 2018
Když hřešit, tak ráno.
Zdroj instagram
Dovolenková sezóna se blíží, a tak je potřeba se na ni náležitě připravit. Díky těmto pěti pravidlům se letos z dovolené nemusíte vrátit o pět kilo těžší. Není to skvělá zpráva?

Pokud se chystáte na dovolenou, a ještě k tomu na all inclusive dovolenou, pak je více než jasné, že jídla bude nadbytek. Nikdo z nás nechce na dovolené držet diety a jde o čas určený pro odpočinek a zábavu. Na druhou stranu, proč se přejídat a vrátit se jako tlustá prasnice, když jsme z toho pak akorát unavené a protivné? Dodržujte těchto 5 věcí a dovolenou si užijete, a navíc vaše tělo nezatížíte.

Láká vás ochutnat vše? Popřávejte si všeho postupně.
instagram

  • Pijte

Tím nemyslíme alkohol. Drink k dovolené rozhodně patří, ovšem nemělo by to být jediné pití, které za den vstřebáte. Zkuste drinky prokládat vodou a vypít jí 1,5 až 2 litry, jako je tomu tak, když jste doma. Nejenže nebudete hned opilí, navíc odměníte i své tělo.

  • Dodržujte harmonogram, který znáte z domova

To, že jste na dovolené, neznamená, že si musíte dopřát tři obědy a dvě večeře. Dávejte si vše, na co máte chuť, ale v intervalech a četnosti, jako jste zvyklé. Užijete si tak snídani, svačinu, oběd, svačinu i večeři, která by měla být do 19 hodin maximálně. Přejídání v deset večer se vám jen vymstí a domů si přivezete další zlozvyk, který se pak těžko opouští.

Kdo má odolat tolika dobrým věcem? Buďte to vy!
instagram

  • Když hřešit, tak u snídaně

Pokud se nebudete moc ubránit všem těm sladkým nástrahám, dopřejte si je na začátku dne. Vaše tělo je stihne lépe strávit, než by tomu bylo v deset večer. 

  • Trocha pohybu ještě nikoho nezabila

Určitě jste na dovolenou nepřijeli makat, ale co taková ranní nebo večerní procházka? Nebo jste spíš milovnice jógy, běhu, aqua aerobiku? Jakýkoli pohyb je prospěšný, a navíc, přece se nebudete jen válet a jíst.

Dodržujte své normální stravovací zvyky.
instagram

  • Nekombinujte

Přece nejste na dovolené jen na jeden den. Času na ochutnání všeho tak bude dostatek. Dopřejte si vždy jednu polévku, jednu přílohu, jeden druh masa. Vaše tělo vám za to bude vděčné.

(kri)

Témata: dovolená , jídlo , dieta , hubnutí , tuky

Diskuze

reklama