Božské makronky: potvůrky mnoha barev a příchutí

17. Listopadu 2017
Pečení makronek je velká zábava, alespoň co se týče výběru barev a příchutí. Můžete je různě kombinovat, vymýšlet duhové variace, zkrátka popustit uzdu své fantazii. Tady ale veškerá legrace končí, protože aby se ty potvůrky v troubě správně upekly, to je už docela umění. Inspirujte se v naší galerii.

Postup přípravy receptu

  • Smícháme mandlovou moučku s moučkovým cukrem. Bílky si rozdělíme na polovinu (100 a 100 g). 
  • Do kastrůlku si připravíme cukr krupici s vodou. První polovinu bílků společně se špetkou soli vyšleháme a dáme vařit spolu s cukrovou vodou. Vaříme na 118 °C. Rozvar vlijeme do sněhu (na třikrát) a šleháme. Mezitím vlijeme druhou polovinu bílků do směsi mandlové moučky a cukru, vznikne kaše. Až sníh mírně vychladne, vmícháme ho do kaše. Do těsta na makronky můžeme přidat skořici, kokos, potravinářské barvivo, kakao apod., podle toho, pro jaký druh makronek jsme se rozhodli.
  • Tuto základní směs nastříkáme na plech nebo silikonovou podložku a necháme 45 minut osychat. Poté makronky pečeme 9 minut na 180 °C (na co nejmenší výkon trouby). Upečené makronky sundáváme z plechu až za studena!
  • Makronky spojujeme libovolnou náplní. Dá se použít marmeláda, čokoládový ganáž, mascarpone s ovocem, máslový krém apod. Záleží na naší chuti. 
  • Z uvedených ingrediencí připravíme 40 ks makronek.

(ane)

Témata: makronky , recept , návod , dezert

Diskuze

reklama