Chcete, aby bylo pečivo křupavé? Máme skvělé tipy na uskladnění

26. Března 2018
Od teď už žádné zbytečně tvrdé pečivo.
Zdroj Instagram
Máte rádi čerstvý chleba, rohlíky či housky, ale nedaří se vám je uskladnit tak, aby zůstaly křupavé? Nezoufejte. S našimi tipy vám pečivo vydrží dlouho jako po upečení.

 

  • V chlebníku

Tento způsobit uskladnění doporučují především pekaři a všichni, co se v pekárnách vyskytují, kromě myšek. Stačí chleba či rohlík zabalit do čisté utěrky a dát je do chlebníku, ve kterém je teplota 20-25 stupňů Celsia. Bílé pečivo vám tak vydrží 1-3 dny, pšenično-žitný chléb 3-5 dní, celozrnné pečivo 4 dny a žitný chléb až 7 dní.

  • Zmrazení

Slyšeli jste o tomto způsobu, ale ještě jste ho nezkoušeli? Je to nejlepší řešení pro lidi, kteří nemají moc času nakupovat, ale přesto čerstvé pečivo milují. Dokonce ho můžete takto uskladnit až na dva týdny a po rozmrazení bude jako z pekárny. Jen si dejte pozor na nasátí pachů. Čím déle ho budeme mít v mrazáku, tím více může pak zapáchat například po houbách, které tam skladujete už nějaký ten rok.

  • Babské rady

Naše babičky si snad se vším dokázaly poradit (kromě našich dědečků). A to i s tím, jak dobře uskladnit pečivo. Nechávaly ho zabalené v utěrce na ošatce položené na stole, aby si každý mohl vzít, když měl chuť, ale kus látky pomohl v tom, aby chleba neztvrdl. Dokonce takto vydržel i 14 dní, když se netopilo, protože došlo dřevo, a venku byl arktický mráz. Každopádně když pečivo zabalíte do bavlněné utěrky, ta absorbuje vlhkost. Chleba vám tak v dobré kvalitě vydrží 3-4 dny.

(luc)

 

 

Diskuze

reklama