Chcete konečně zhubnout? Zkuste tvaroh před spaním

12. Března 2019
Tvaroh může být skvělým pomocníkem při hubnutí.
Zdroj Instagram
Jdou na vás chutě těsně před spaním, ale chcete si udržet svou váhu, nebo dokonce zhubnout? Před spánkem by se nemělo jíst, ale přeci jen máme pro vás jedno řešení. Zkuste si dát večer dvě lžíce nízkotučného tvarohu nebo sýru typu žervé. Neuvěříte, jaké blahobytné účinky to může mít.

Podle profesora Michaela Ormsbee z Florida State University, který je autorem studie na tohle téma, vám může konzumace nízkotučného tvarohu či tvarohového sýru pomoci při hubnutí nebo rýsování postavy. Obsahují totiž kasein, který během spaní dokáže zrychlit metabolimus, a tím posílí svaly a žádný tuk se neukládá.

„Náš výzkum naznačuje, že klasické potraviny tímto způsobem fungují stejně dobře jako proteinové doplňky stravy, které používají třeba kulturisté. Lidé tak mají možnost alternativy a mohou své tělo vyživovat před spánkem klasickým způsobem, aniž by museli pít třeba speciální proteinové nápoje nebo jíst proteinové preparáty,“ vysvětluje Michael Ormsbee.

Je známo, že před spaním konzumují tvaroh i kulturisté nebo jiní sportovci, kteří chtějí mít na těle svaly místo tuku. Zkuste to i vy. Uvidíte, jaké blahodárné účinky to bude mít nejen na vaši postavu, ale také na mlsný žaludek, a hlavně: budete v klidu spát. 

(luc)

Diskuze

reklama