Chcete žít zdravě? Nezapomínejte na špenát! Salát, polévka, pizza nebo třeba příloha?

26. Června 2018
Vyzkoušejte špenátové lasagne.
Zdroj instagram
Zajímáte se o zdravý životní styl? Pak vězte, že už i Pepek námořník věděl, proč jíst špenát. Důležité vitamíny i minerální látky vám už nebudou chybět, pokud si ho také dáte. Budete silná, zdravá a krásná. Jako pravá námořnice!

Sice se v poslední době psalo, že se to s jeho výživovou hodnotou pro tělo přehání, ale historie i zkušenosti praví, že v případě špenátu jde o potravinu, díky které si pojistíme zdraví a krásu. 

Příloha nebo jen doplněk jídla.
instagram

Špenát je velmi vhodnou potravinou pro těhotné, jelikož obsahuje kyselinu listovou.

Zelenina bohatá na draslík, snižující vysoký krevní tlak, bojující s anémií anebo zácpou – to je všem známý a především chutný špenát. Podle výzkumů pravidelná konzumace špenátu pomůže předejít degeneraci oční sítnice, která je velmi častým důvodem slepoty u starých lidí. Rozhodně to není jedinou výhodou špenátu, který je prostě vitamínovou i výživovou bombou.

Zelená super potravina, která lze konzumovat v syrové i tepelné úpravě.
instagram

Špenát je velmi vhodnou potravinou i pro těhotné, jelikož obsahuje kyselinu listovou, která má vliv na vyšší porodní hmotnost dítěte a zabraňuje předčasnému porodu.

Další super potravina, která stojí za to.
instagram

Tato zelenina se dá konzumovat jak v syrovém stavu, ve formě salátů, či po tepelné úpravě ve formě polévek, omáček, příloh a tak dále. Udělejte dnes něco pro sebe a dejte si špenát.

  • Recept na nejlepší špenát

 

Suroviny
1 mražený špenát (VITASTAR - do 10kč)
3 stroužky česneku
1/2 cibule
1 hrnek mléka
sůl dle chuti
4 polévkové lžíce polohrubé mouky 
  1. Do hrnce dáme trochu oleje, přisypeme cibulku, česnek a necháme zpěnit. Zalijeme hrníčkem mléka a vložíme špenát (plyn na minimum a přiklopíme). Občas promícháme dokud neroztaje.
  2. Přidáme 4 polévkové lžíce polohrubé mouky (pomalu přisypáváme za stálého míchání, aby nevznikly hrudky). Přidáme sůl dle chuti. Necháme špenát probublat. Že je jak má být poznáte podle toho, že se začne lepit na vařečku.

(kri)

Témata: špenát , jídlo , zdraví , strava , dieta

Diskuze

reklama