Chřipky a rýmy jsou tu: Znáte nejúčinější přírodní antibiotika?

26. Října 2018
Babské rady jsou někdy lepší než všemožné léky.
Zdroj Instagram
Přestože jsou antibiotika u řady nemocí nezbytností, v jednadvacátém století se s nimi léčí už téměř vše, což je rozhodně negativní stránka věci. Proč alespoň v počátku nemoci nesáhnout po přírodních pomocnících, kteří si často s viry a bakteriemi poradí?

Kvůli rýmě si nemusíte brát chemické látky.
instagram

Velkou výhodou přírodních antibiotik je fakt, že neničí střevní flóru, nevyvolávají nevolnost ani neoslabují organismu. Zapomínat se nesmí ani na to, že přírodní antibiotika nejen léčí, ale obsahují i vitamíny a další tělu prospěšné látky. Dá se tedy říct, že působí komplexněji. Jaké potraviny si tedy v době nemoci naordinovat?

  • Křen

Jde o silné přírodní antibiotikum, které nasaďte při onemocnění horních cest dýchacích. Skvěle funguje, pokud nastrouhaný křen smícháte s medem a tuto pochoutku si po lžičkách dopřáváte.

  • Česnek

Asi pro každého známé přírodní antibiotikum, na které bychom neradi zapomněli, je česnek. Jde o bojovníka proti virům, bakteriím, ale i kvasinkám a parazitům.

Česnek má doma určitě každá z nás.
instagram

  • Tymián

Bylinka, která je rozhodně účinným zástupcem přírodních antibiotik. Naordinujte si čaj z tymiánu při kašli, zánětech dýchacích cest či bronchitidě.

  • Hřebíček

Po hřebíčku se vyplatí sáhnout, trpíte-li infekcí v dutině ústní a krku. Uvařte si odvar, který poctivě kloktejte. Uvidíte, že se vám uleví dřív, než si myslíte.

Začněte s léčbou kašle v čas.
instagram

  • Zázvor

Zázvor také není žádným překvapením, ovšem jeho výsledky jsou opravdu úžasné. Jde o lék nad léky především při nachlazení. Mějte ovšem na paměti, že tato potravina není vhodná pro děti ani těhotné.

(kri)

Témata: zdraví , nemoc , antibiotika , podzim , děti

Diskuze

reklama