Hledáte zázračný antioxidant? Sáhněte po dokonalé arónii!

28. Srpna 2018
Smoothie z aronie je skvělý nápad k snídani.
Zdroj pinterest
Milujete zdravé stravování a objevování nových potravin? Znáte modročerný plod, který se nazývá arónie? Pokud ne, je načase ochutnat ho. Zpomaluje stárnutí a skvěle chutná.

Pokud vám záleží na tom, co do svého těla dostáváte, pak jistě přemýšlíte nad tím, co jíte a čím byste svůj jídelníček ještě mohla vylepšit. Seznamte se s královnou antioxidantů – s arónií (i aronií) nebo také temnoplodcem.

Nejen plody, ale i listy jsou vitamínovou bombou.
pinterest

  • Jde o keř, který miluje slunce, je naprosto nenáročný a plodí výborné ovoce. To našemu zdraví, ale i vzhledu jen prospívá. Velkou výhodou je, že plody arónie mají dlouhou trvanlivost, a tak je můžete konzumovat pár týdnů.

Arónie je vhodná pro přípravu sirupu, marmelády či kompotů. Lze ji ovšem také sušit a později přidávat do moučníků či čaje. Skvělým nápadem je i smoothie z arónie, které ozvláštní vaši snídani.

Plody jsou doslova vitamínovou bombou, obsahují rutin, železo, jod, fluor, mangan a další stopové prvky.

Znáte plody aronie?
pinterest

Plody nejsou ovšem to jediné, co se z keříků dá zpracovat. Odvar z listů je výborný pro snížení krevního tlaku či antioxidace organismu. Právě antioxidanty mají na starost zpomalování stárnutí a posílení imunity. 

Zapojte do svého jídelníčku arónii!

(kri)

Témata: tělo , zdraví , antioxidant

Diskuze

reklama