Máte rádi smažený sýr? Obalte ho podle našeho návodu, aby vám nevytekl

24. Srpna 2018
Často se stává, že smažák vyteče.
Zdroj Instagram
Obalovaný sýr je českou klasikou. I když se lidé začínají přiklánět ke zdravému životnímu stylu, smažák je stále na vrcholu. Jste také fanoušci této pochutiny, ale vadí vám, když vám sýr vytéká? S naším receptem tomu zabráníte.

Jak usmažit obalovaný sýr? Recept známe snad všichni. Stačí ho obalit v hladké mouce, vajíčku a strouhance. Jenže stane se vám pak, že vám sýr začne vytékat a vy se kvůli tomu jen vztekáte místo toho, abyste si náležitě pochutnali?

  • Záleží totiž na podílu tuku. Jestliže chcete smažit sýr, vybírejte proto za tímto účelem ty tučnější. Když máte sýr s menším podílem tuku, ve kterém je více vody, na pánvičce se vám rozteče. Nejlepší je koupit sýr, který má podíl tuku 45 procent a více.

Často se stává, že smažák vyteče.
Instagram

  • Obalený sýr vkládejte vždy až do rozpáleného oleje a smažte na prudkém ohni dozlatova z obou stran. Ale musíte pohlídat, aby se tuk nepřepaloval.
  • Pomoc proti roztékání je dále také jednoduchá: obalte sýr dvakrát v mouce, vajíčku a strouhance. Obal bude silnější a pak už půjde vše jako po másle.

(luc)

Diskuze

reklama