Melounová sezóna je v plném proudu! Pecky rozhodně nevyhazujte!

Vybíráte pecky z melounu?
Zdroj instagram
Meloun k létu, ale i podzimu neodmyslitelně patří, a tak se s vám podělíme o pár zajímavých informací. Tato lahůdka je totiž nejen pochoutkou, ale také balzámem na zdraví.

Meloun je prošpikovaný vitamíny a vůbec nejvíc se jich nachází právě v jadérkách. Také děláte tu chybu, že si kupujete meloun bezpeckový nebo jadérka vybíráte? Máme pro vás pádné důvodu k tomu to nedělat.

Meloun místo jídla, vyzkoušejte.
pinterest.com

1. Trávení bez chybičky

Vysoký obsah vlákniny, který pecky melounu obsahují, prospívá celé střevní flóře. Navíc obsahují aminokyselinu citrulin, která má antioxidantní vlastnosti a podporuje činnost krevního oběhu, srdce, a navíc posiluje paměť.

2. Vitamínová nálož

A, B i C jsou vitamíny obsažené právě v jadérkách – v tomhle (pro někoho) odpadu. Pokud budete černá semínka konzumovat, dodáte tělu i dávku železa, hořčíku nebo draslíku. Opomenout by se nemělo ani na obsah mastných kyselin a dalším velkým přínosem je zlepšení pleti.

Vybíráte pecky z melounu?
pinterest.com

3. Viagra pro pány

Melounové pecky jsou plné látky arginin, která má příznivý vliv na erekci a působí víc než veškerá afrodisiaka. Také tato látka napomáhá tvorbě spermií a stará se i o jejich kvalitu.

Tak co myslíte? Stále budete zrníčka z melounu vybírat?

Milujete sladko svěží chuť melounu?
pinterest.com

(​kri)

 

 

 

 

Témata: krása , meloun , pecky , léto

Diskuze

reklama