Milujete meruňky? Známe důvody, proč byste měla! Omládnete!

23. Srpna 2018
Meruňky maji na starost spomalení stárnutí.
Zdroj instagram
Většina z nás si myslí, že meruňky jsou typickým českým ovocem, nenechte se mýlit. Toto exotické ovoce obsahuje ovšem plno vitamínů a pro naše tělo důležité látky. Není tedy od věci zkonzumovat jich nějaké to kilo. Proč?
  • 1.  Zdravotní důvody

Zdraví až na prvním místě. Udělejme něco pro své zdraví a pochutnejme si na meruňkách. Nepotěšíme tím jenom své chuťové buňky, ale posílíme si imunitu, vyhneme se chudokrevnosti, špatnému krevnímu tlaku, přestanou nás trápit zažívací problémy a o zrak se už taky nemusíme bát. Jednoduše řečeno, důvodů, proč jíst meruňky je více než dost.

Tyto oranžové plody nepocházejí z Čech, ale jde o exotické ovoce.
instagram

  • 2. Mladá a krásná po dlouhá léta

Každá žena by si přála znát recept na elixír krásy. Buďte si jistá, že tato medicína by rozhodně obsahovala meruňky. Oranžové plody mají „antiage“ účinek, takže napomáhají v boji proti vráskám a stárnutí kůže. Jsou bohaté na kyselinu listovou, což je další bojovník proti stárnutí a v neposlední řadě jsou bohaté i na beta-karoten. Ten má na starosti zase krásné opálení a prevenci proti spálené kůži.

Mimo sezónu si dopřejte meruňky v sušené formně.
instagram

  • 3. Nezapomínejme ani na psychiku

Psychika je nedílnou součástí každé z nás. Pokud se objeví nějaký ten mráček, místo po antidepresivech sáhněte po meruňkách. Látky v tomto ovoci jsou jednak antistresové, a dokonce napomáhají i ke kvalitnímu spánku.

(kri)

Témata: meruňka , ovoce , zdraví , jídlo

Diskuze

reklama