Nastartujte metabolismus. Recept na naše 3 nejoblíbenější smoothie

Ovocné smoothie
Zdroj Pixbay
Smoothie už se pomalu stává klasikou českých snídaní nebo svačin. Zeleninové, ovocné, s chia semínky, bylinkami… Existují desítky variací, záleží jen na vaší chuti. My jsme pro vás připravili naše nejoblíbenější z momentálních sezónních plodin.

1. Malinové smoothie

Hrst malin hoďte do mixéru, přidejte pár kostek ledu, lžičku medu (ten levandulový jste už měli?), lžičku chia semínek, jedno kiwi, pár lístků máty nebo meduňky a vodu (nebo kokosové či mandlové mléko). Rozmixujte a máte nápoj, u kterého si po prvním doušku řeknete: Ach, můj bože!

Ovocné smoothie
Pixbay

2. Smoothie z lesních plodů

Také milujete borůvky? Hrst modrofialových plodů dejte do mixéru, přidejte pár malin, ostružin, ale u těch pozor, ať nejsou kyselé. Rozmixujte. Přidejte lžičku medu a jogurt. Jestli si neradi šidíte chutě, doporučujeme kvalitní jogurt řeckého typu. Ještě lehce promixujte. Jestli jste měli štěstí a v lese jste našli dnes už hotový poklad lesní jahody, přidejte je do smoothie, ale už nemixujte, byla by to škoda.

Ovocné smoothie
Pixbay

3. Zeleninové smoothie

Smoothie ze zeleniny není pro začátečníky, proto je lepší si ingredience přidávat přiměřeně. Pro začátek dejte do mixéru řapíkatý celer, lžičku slunečnicových semínek, zelené jablko, čtvrtku salátové okurky, mátu pro vůni a chuť, dvě tři kostky ledu a 2 deci jablečného džusu. Jestli vám směs nebude příliš pochuti, přidejte půl banánu.

Zeleninové smoothie
Pixbay

(ane)

Témata: smoothie , koktejl , ovoce

Diskuze

reklama