Pravda o kávě: její pití snižuje u žen vznik rakoviny

28. Března 2018
Jste milovníkem kávy?
Zdroj pinterest
Máte v hlavě hluboce zakódováno, že pít kávu je nezdravé, anebo naopak nevidíte na její konzumaci nic špatného? Pojďme se podívat na základní pravdy o kávě, samozřejmě té kvalitní.

Pití kávy je takovou malou obranou proti rakovině.
pinterest

Výhody

  • Pokud vás něco bolí a zapijete lék na bolest kávou, zvýšíte tak jeho účinnost.
  • Káva je skvělým pomocníkem při cvičení. Zmírňuje bolení svalstva, a tak je dobré dopřát si ji před tréningem.
  • Pokud jste milovnicí zahrádek, vyzkoušejte kávu jako hnojivo, budete překvapení.
  • U žen káva snižuje riziko vzniku rakoviny plic až o 57% a muži pitím posilují prostatu až o 60%.

Vyzkoušejte kávu jako hnojivo.
pinterest

Nevýhody

  • Při péči o kávu se používá nejvíce postřikových pesticidů.
  • Samotné pražení se neobejde bez vysokých teplot, které mohou způsobit vznik karcinogenů.
  • Přílišné pití kávy může mít za následek nespavost, halucinace, zvýšení krevního tlaku, dehydrataci anebo také žluté zuby.

Co je vlastně káva?

 

Káva je obvykle horký nápoj z plodů kávovníku. Označuje také prášek, který se k výrobě nápoje používá. Ten se získává mletím pražených semen kávovníku.
Káva je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou. Obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a pro jeho povzbuzující účinky se káva pije především. Káva zvyšuje krevní tlak.
Káva se odborně připravuje jako směs plodů různých druhů kávovníku. Nejčastěji se setkáváme s plody Coffea robusta a Coffea arabica (méně používané Coffea excelsa a Coffea liberica se na trhu vyskytují zřídka). Pro přípravu kávy v našich zeměpisných šířkách se používají jen dva základní typy: káva arabica a robusta.
Arabika (cca 70 % světové produkce) je káva s menším obsahem kofeinu a širokým spektrem delikátních chutí a vůní. Pěstuje se ve větších nadmořských výškách (900–2800 m n. m.), často na sopečné půdě, či jako lesní forma (např. etiopská káva Harar či Wild Forest). Zrna jsou větší než u robusty a během pražení i samotné přípravy jsou velice citlivá na teplotu.
Robusta je méně náročná odrůda kávovníku. Její podíl na světové produkci je asi 25 %. K největším producentům patří Brazílie, Vietnam, Kolumbie a Indonésie. Zrnka jsou menší, chuťově je tato káva více zemitá a silná. Obsahuje přibližně dvakrát více kofeinu než arabika.
Káva je po ropě nejprodávanější komoditou na světě.

Shrnuli jsme pro vás výhody a nevýhody
pinterest

(kri)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskuze

reklama