Recept, který zahřeje: Domácí pečený čaj plný ovoce a vitamínů

17. Prosince 2017
Pečený čaj
Zdroj Pixabay
Pečený čaj je v posledních letech fenoménem. V některých obchodech s farmářskými potravinami, cukrárnách, pekařstvích nebo na farmářských trzích se dá malá sklenička pořídit kolem padesáti korun. Ale proč ho kupovat, když si ho můžete úplně jednoduše vyrobit doma?!

Ušetříte, dáte si do něho své oblíbené ovoce, navíc se třeba zbavíte některých letních zásob ze sklizně.

Co do něj? 

Dá se říct, že úplně všechno, co máte rádi. Jablka, hrušky, lesní ovoce, třešně, perfektní jsou třeba švestky, ale i citrusy, bylinky, koření jako skořice, řebíček, badyán nebo vanilka. Jak vidíte, fantazii se meze nekladou a záleží jen na vás, co vám chutná. Skvělé je, že si ho mohou dát i slabší alergici na ovoce, jelikož projde vysokou teplotou.

Ovoce můžete použít čerstvé, mražené, zavařené, ale i sušené. V jakémkoli množství jej vyskládejte do hlubšího většího pekáče, pocukrujte a pečte ve vyhřáté troubě na 200 stupňů zhruba 30 minut, přičemž po 15 minutách ovoce v pekáči promíchejte. 

Pozor, neslaďte před pečením medem, vyprchávají z něho pak zdraví prospěšné látky, díky kterým ho tak zbožňujeme. Pokud chcete medem sladit, tak až přímo do čaje, ale trochu vystydlého.

Pečený čaj
Pixabay

Ale slíbili jsme recept a vybrali jsme pro vás náš nejoblíbenější:

Lesní pohlazení

  • Budete potřebovat po hrstech borůvky, maliny, ostružiny, brusinky. My jsme použili mražené, ale všechny tyto bobule se dají koupit i teď v obchodech. Vložíme do pekáčku, osladíme dvěma lžícemi třtinového cukru a pečeme tak, jak jsme už uvedli výše.
  • Upečenou, a ještě horkou směsí plníme skleničky od přesnídávek, zavíčkujeme a otočíme dnem nahoru, jako když zavařujeme marmelády. Nechte pár hodin odstát a máte hotovo.
  • Ve skleničkách vám čaj vydrží zhruba tři týdny. Jeden šálek horkého nápoje si pak připravíte tak, že zalijete dvě až tři lžičky ovocné směsi horkou vodou.

(ane)

 

Diskuze

reklama