Snídáte dobře? Tyto potraviny rozhodně nejezte na prázdný žaludek

6. Července 2018
Občas je to jídlo alchymie.
Zdroj Instagram
Jogurt, džus, čaj a káva. Myslíte si, že snídáte zdravě, když si dáváte navenek dobré potraviny? Nenechte se mýlit. V článku se dozvíte, co byste rozhodně neměli snídat na lačný žaludek. Takže nejprve kousek kvalitního chleba a až poté si tyhle potraviny dopřejte.

 

  • Káva

Káva vám může překyselit žaludek.
Instagram

Ráno moc nestíháte? Musíte rychle do práce či školy? Tak hodíte do prázdného žaludku rychle kávu, aby vás nakopla. Jenže to děláte zásadní chybu. Ani nevíte, jaké žaludeční problémy si můžete přivodit. Překyselí se vám žaludek a může vás pálit žáha.

  • Čaj

Ani čaj není vhodný pít na lačný žaludek.
Instagram

Sice to zní dost neskutečně, ale čaj by se opravdu neměl pít na lačný žaludek. Dochází k potlačení sekrece žaludečních šťáv a snížení žluči a kyseliny v žaludku. Špatně pak budete trávit.

  • Jogurt

Jogurtům se nevyhýbejte, ale nejezte je hned na lačný žaludek.
Instagram

Vidíte všude na Instagramu, jak každý snídá jogurt s ovesnými vločkami a ovocem? Na první pohled to vypadá opravdu zdravě, ale přeci jen: na lačný žaludek může mít jogurt negativní vliv. A kyselina mléčná, která v těchto pokrmech je, pro vás nebude mít žádný pozitivní přínos.

  • Kynuté pečivo

Croissantům se nedá odolat, ale zkuste aspoň celozrnnou verzi.
Instagram

Rádi si po ránu vychutnáváte croissanty? Jsou sice moc dobré ke kávě či čaji. Ale napřed si uvědomte, že jsou z kynutého těsta, které obsahuje kvasinky. Ty mohou podráždit sliznici a způsobit nadýmání.

  • Sladké džusy

S džusy to také nepřehánějte. Jsou sice zdravé, ale dokáží pořádně poškádlit zažívání.
Instagram

Spousty lidí si dopřává k snídani sklenici pomerančového džusu. Ale dlouhodobou konzumací si tím koledujete. Ovocné šťávy totiž podráždí žaludek, a ještě k tomu přetěžujete játra a slinivku.

(luc)

Diskuze

reklama