SUPERPOTRAVINY, které nesmí chybět v žádném jídelníčku!

28. Února 2019
Další superpoltraviny, které stojí za pravidelnou konzumaci.
Zdroj instagram
Jak vypadá váš jídelníček? Zamýšlíte se nad tím, co sníte nebo se o zdravé a tělu prospěšné potraviny nezajímáte? Máme pro vás přehled superpotravin, které by vašemu zájmu neměly uniknout. Zkuste to tentokrát především zdravě.

Přemýšlejte o tom, co jíte. Vyplatí se vám to a odměnou nebude pouze štíhlá postava.
instagram

  • 1. Kakaové boby

V jejich nepražené variantě jde o dokonalý zdroj antioxidantů a o pomocníka k správnému fungování nervové soustavy. Zajímavostí je, že je lze konzumovat jako přírodní antidepresiva, na kterých nevzniká závislost.

  • 2. Granátová jablka

Mimo to, že jde opět o antioxidanty, dokáží tyto ploty udržet správnou hladinu cholesterolu v krvi a tím přispívají k zdravému srdci a cévám. Jejich konzumace je vhodná na jaře i na podzim, v chřipkových obdobích, jelikož dokáží posílit imunitní systém.

  • 3. Topinambur

Je možné, že tuto hlízu byliny neznáte. Díky inulinu ovšem přispívá konzumace této superpotraviny k správnému vývoji střevních bakterií a zabraňuje tak nepříjemným infekcím a průjmům.

  • 4. Skořice

Tahle voňavá a především vánoční pomocnice by se měla pravidelně konzumovat především pro udržení správného trávení. Dále stojí také za normalizací krevního tlaku i hladiny krevního cukru. Žádným překvapením není, že pomáhá i se snižováním váhy.

Chia semínka jsou dobrou volbou k snídani či svačině.
instagram

  • 5. Chia semínka

Díky těmto drobným semínkům hydratujete své tělo uvnitř, mnohem rychleji ho zasytíte a dopřejete mu i dostatek omega 3 mastných kyselin. Vděčné vám bude i vaše srdce, cévy a imunitní systém. Překvapením pro vás možná bude i fakt, že tato superpotravina pomáhá předcházet vzniku Alzheimerovy choroby.

(kri)

Témata: hubnutí , váha , dieta , kila , krása

Diskuze

reklama