Tradiční jídlo šestinedělky: Dobijte se poctivým slepičím vývarem

Potřebujete pořádnou energickou bombu.
Zdroj facebook
Nacházíte se právě v těžkém období, kterému se říká šestinedělí? Tělo i duše si zvykají na novou životní událost a vy musíte fungovat víc než kdy jindy. Inspirujte se radou babiček a uvařte si poctivý slepičí vývar. Tady máte recept!

Už naše prababičky moc dobře věděli, co jim po náročném porodu dodá sílu. Nebylo to nic jiného než silný slepičí vývar. My pro vás máme tradiční recept, který není náročný, jen si na něj budete muset vyhradit dostatek času. Pravý vývar zabere totiž cca 4 hodiny, ovšem to neznamená, že takovou dobu strávíte u plotny. Nebojte se ani tento životabudič navařit do zásoby a zamrazit ho na horší časy.

Na přípravu potřebujete:

  • Slepici
  • Kořenovou zeleninu
  • 2 velké cibule
  • 3 stroužky česneku
  • Dle chuti pak nudle, slepičí játýrka a polévkové koření

Mějte na paměti, že čím je slepice starší, tím je lepší a pro vývar vhodnější. Cibule a česnek do vývaru neodmyslitelně patří, ovšem pokud vaše miminko trpí kolikami, rozhodně tyto ingredience do polévky přidávat nemusíte.

Potřebujete doplnit energii?
facebook

Postup:

Slepici vložíme do hrnce a v osolené vodě zvolna vaříme minimálně 3 hodiny. Poté do polévky přidáme kořenovou zeleninu, cibuli i česnek a dál vaříme, dokud zelenina nezměkne. Uvařenou polévku přecedíme a maso nakrájíme na malé kousky. Pro ještě větší energickou hodnotu polévky můžeme přidat nudle nebo slepičí játra, která jsou bohatá na železo a další pro šestinedělky důležité živiny.

Přejeme dobrou chuť a hodně sil!

(kri)

Diskuze

reklama